۵ دلیل برای برتری “واکسن ایرانی کرونا” نسبت به واکسن‌‌های خارجی

اگرچه مقامات بهداشتی کشور ما قول تأمین واکسن کرونا از منابع مطمئن را داده‌‌اند اما چرا “واکسن ایرانی کرونا” قابل اعتمادتر و بهتر از واکسن‌‌های خارجی است؟! به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا؛ با گسترش کرونا در جهان، کشورها در صدد برآمدند تا واکسنی مؤثر علیه این بیماری ساخته شود. ایران نیز

اگرچه مقامات بهداشتی کشور ما قول تأمین واکسن کرونا از منابع مطمئن را داده‌‌اند اما چرا “واکسن ایرانی کرونا” قابل اعتمادتر و بهتر از واکسن‌‌های خارجی است؟!

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا؛ با گسترش کرونا در جهان، کشورها در صدد برآمدند تا واکسنی مؤثر علیه این بیماری ساخته شود.

ایران نیز همگام با بسیاری از کشورهای جهان قدم در مسیر پرفراز و نشیب ساخت واکسن کرونا گذاشت و یکی از این واکسن‌‌ها، در حال طی کردن مراحل تست انسانی است و تاکنون نیز موفقیت‌‌های خوبی داشته است و یک واکسن دیگر نیز در آستانه ورود به فاز آزمایش بالینی است.

برخی از کشورهای منطقه با خرید واکسن‌‌هایی که در فازهای نهایی تست انسانی به سر می‌‌برند، اقدام به واکسینه کردن بخشی از گروه‌‌های پرخطر خود کرده‌‌اند؛  به گفته متخصصین، آن‌‌چه از آن تحت واکسیناسیون کرونا در کشورها یاد می‌‌شود تنها کارآزمایی بالینی واکسن کروناست.

به همین دلیل، واکسیناسیون علیه کرونا، یک دغدغه مهم برای تمام رهبران جهان به شمار می‌‌رود؛ اگرچه مقامات بهداشتی کشور ما قول تأمین واکسن کرونا از منابع مطمئن را داده‌‌اند اما چرا واکسن ایرانی کرونا قابل اعتمادتر از واکسن‌‌های خارجی است؟! دکتر حسین کیوانی، استاد ویروس شناسی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران به این سؤال پاسخ می‌‌دهد: