A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/kazeroon/domains/kazeroonkhabar.ir/public_html/index.php:15)

Filename: libraries/Session.php

Line Number: 662

 اخبار-اگر فرمانداری برای مردم روشن‌گری می‌کرد امروز این مشکلات را نداشتیم / مگر می‌شود با تهدید مردم و جوانان مشکل را حل کرد
کد خبر: 8788 يكشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶- ساعت ۱۶:۳۴

اگر فرمانداری برای مردم روشن‌گری می‌کرد امروز این مشکلات را نداشتیم / مگر می‌شود با تهدید مردم و جوانان مشکل را حل کرد

به گزارش "کازرون خبر"،  در آئین  تقدیر از خبرنگاران و مسؤولان رسانه‌های کازرون که توسط ناحیه‌ی مقاومت بسیج سپاه کازرون  برگزار شد تعدادی از خبرنگاران نقطه نظریات خود را بیان کردند .


در این برنامه ناصر درخشنده، خبرنگار صداوسیمای فارس اظهار داشت: از اوایل تشکیل شورای سپاه در این مجموعه همکاری ویژه داشتم و در دوران دفاع مقدس نیز با علاقه‌ای که به کار رسانه‌ای داشتم بزرگ‌ترین آرشیو فیلم اعزام رزمندگان شهرستان به مناطق عملیاتی را جمع آوری کردم .


وی گفت : در دوران دفاع مقدس، اخبار اعزام و اخبار مربوط به حوادث دفاع مقدس را به سرعت در رسانه‌ی ملی منتشر می‌کردیم و این در سطح استان کم نظیر بود .


محمدحسین هاشمی کشکولی خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار داشت : توقع داریم فرمانده‌ی سپاه شهرستان به عنوان عضو شورای تأمین شهرستان به مسؤولی که مردم را تحریک می‌کند به فضاهای تجمعات غیرقانونی کشیده شوند تذکر بدهند و در اصل، عامل اصلی تحرکات غیرقانونی، کسانی هستند که به خاطر منافع سیاسی در شهرستان تفرقه ایجاد می کنند .


وی با تقدیر از مجموعه‌ی روابط عمومی به ویژه بسیج دانشجویی این ناحیه گفت: در تابستان امسال که اردوی جهادی تبدیل به یک نهضت محروم زدایی وسیعی شده بود، انعکاس خوب اخبار از سوی بسیج دانشجویی قابل تقدیر بود .


مسعود صالح پور نماینده‌ی هفته نامه‌ی سلمان هم در این مراسم با بیان مشکلات نشریات شهرستان کازرون گفت: امروز متأسفانه نشریات منتقد را ستاره دار می کنند و یارانه‌ی آن‌ها را کاهش می دهند و یا قطع می‌کنند که البته این کارها در مطالبه گری ما اثری ندارد .


این فعال رسانه‌ای گفت : متأسفانه در کار مطالبه گری با وجود تلاش رسانه‌ها ، مسؤولان پاسخ‌گو نیستند . زمانی در نشریات مکتوب در هر شماره یک صفحه‌ی کامل پیام مردم چاپ می‌شد ولی امروز به دلیل عدم پاسخ و بی توجهی بعضی مسؤولان به مشکلات می بینیم که مردم حاضر به بیان و انعکاس مشکلاتشان نیستند.


نماینده‌ی هفته نامه‌ی سلمان بیان کرد : برخی مدیران آن قدر نشریات محلی برایشان بی اهمیت است که اشتراک سالیانه به  مبلغ 18 هزار تومان اداره‌ی مطبوعشان را لغو کرده‌اند اما توقع دارند بیلان کاری‌شان منتشر شود .


وی گفت : از آغاز شروع به کار هفته نامه‌ی سلمان تاکنون هیچ گاه این نشریه موضع سیاسی-مذهبی خود را تغییر نداده است و همیشه هم گفته‌ایم پای آرمان‌هایمان که دفاع از نظام، ارزش‌های نظام، شهدا و ولایت فقیه است، ایستاده‌ایم و برای ما اسلام فقاهتی مهم است نه اسلام آمریکایی  حتی اگر یک ریال یارانه هم ندهند و یا اگر یک نسخه نشریه هم فروش نداشته باشیم.


صالح پور با اشاره به مسایل اجتماعی اخیر گفت: من سال گذشته در نشستی که نشریات با یکی از نهادهای امنیتی داشته‌اند گفتم آن کسی که در دانشگاه آزاد برای مردم و مسؤولان شهرستان شاخ و شانه می‌کشد موجب تفرقه در شهرستان خواهد شد.


این فعال رسانه‌ای کازرون گفت : امروز فردی سنگی در چاه انداخته که تا پنجاه سال دیگر نمی‌توان این سنگ تفرقه را از چاه بیرون آورد و متأسفانه برای رسیدن به منافع شخصی تفرقه‌ی عظیمی بین مردم متدین دو بخش چنارشاهیجان و کازرون به وجود آمده است. شهرستان کازرون، یعنی بخش مرکزی به همراه تمام بخش‌ها و شهرهای اطراف و ارتباط میان این بخش‌ها. امیدواریم این مسأله باعث ایجاد کدورت و اختلاف بین بخش ها نشود و تمام بخشها هم چنان هم دل و همراه هم باشند.


وی افزود: ما از فرمانداری که در روز خبرنگار، نشریات و بعضی از رسانه‌ها را به رسمیت نمی‌شناسد یک سؤال داریم: ایشان تاکنون از خود نپرسیده اند نشریاتی  که تصویرشان را تیتر یک می‌کنند چه نشریاتی هستند؟


نماینده‌ی هفته نامه‌ی سلمان در این نشست گفت: در جریانات اخیر ، اگر فرمانداری برای مردم روشن‌گری می‌کرد امروز این مشکلات را نداشتیم و چون قبل از حضور مردم شفاف سازی صورت نگرفت مردم به خیابان آمدند.


متأسفانه تاکنون(19/5/96) به صورت رسمی هیچ‌گونه مطلبی از سوی عالی‌ترین مسؤول اجرایی شهرستان در زمینه‌ی شفاف سازی مسئله‌ی جدایی بخش‌هایی از کازرون در رسانه‌های مکتوب شهرستان کازرون منتشر نشده است.


صالح پور گفت: مگر می‌شود با تهدید مردم و جوانان مشکل را حل کرد، برخی فکر می‌کنند آن‌هایی که به خیابان آمدند دشمن نظام هستند که این‌طور تهدید می‌کنند .


وی ادامه داد : مسؤولان باید قبل از هرگونه مشکل اجتماعی و امنیتی مسایل رابرای مردم شفاف کنند نه این‌که روزها سکوت کنند تا خدای ناکرده مردم نسبت به هم بدبین شده و بینشان اختلاف بیفتد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی کازرون خبرشهرستان کازرون می باشد