اخبار-اسلام با افتخار از سوءاستفاده ظاهر زن مخالف است
کد خبر: 9549 چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶- ساعت ۲۲:۰۴

اسلام با افتخار از سوءاستفاده ظاهر زن مخالف است

به گزارش "کازرون خبر"، ظهر امروز مراسم جشنی به مناسبت ولادت پیامبر اکرم و امام جعفر صادق (ع) در دانشکده فنی و حرفه ای دختران کازرون برگزار شد.


حجت الاسلام خرسند امام جمعه کازرون در این مراسم با اشاره به بزرگی پیامبر رحمت گفت: ما حقیقتا عظمت پیامبر را درک نکرده ایم. همانطور که در بین اساتید، استادی درجه، علم و رتبه بالاتری داشته باشد، از ارج و عظمت بیشتر در بین دانشجویان برخوردار است. در بین پیامبران الهی نیز، پیامبر اسلام، اعظم بودند.


امام جمعه کازرون ضمن توصیه به استفاده سالم از موهبات خداوند بیان کرد: پیامبر از همه شرایط و نعمات انسانی بهره مند بود و می فرمود اسلام مخالف عدم بهره مندی از نعمات خداوند است. البته در اسلام توصیه شده که رهبران جامعه به گونه ای زندگی کنند که فقرای جامعه زندگی می کنند. اینکه می فرمایند پیامبر تشریفات نداشت، یا امبرالمونین نان جو و نمک میخورد، چون در آن زمان زندگی مردم به اینگونه بود.


حجت الاسلام خرسند در ادامه به تبیین کیدهای  دشمن پرداخت: دشمنان برای زشت جلوه دادن اسلام، زیبایی آن را نمی گویند. و تنها به بیان برخی اشکالات مسلمانان از جمله جنگ منطقه اشاره می کنند. اما ببینید جنگ اول و دوم جهانی در کجا رخ داده است. اکنون هم قبول داریم که پشت پرده جنگ های منطقه، آمریکاست. همانطور که ترامپ رییس جمهور آمریکا اعلام کرد که داعش را کلینتون و اوباما بوجود آوردند. امروز فتنه‌ هایی که در کشورهای غرب آسیا صورت میگیرد و آمریکا آنان را برنامه ریزی می کند، برای تمسخر و تحقیر اسلام است و با ایجاد بدعتهای عجیب و تمسخرآمیز و انتشار آنها در جهان، دست به تمسخر اسلام می زنند.


وی در ادامه یکی از اتهاماتی را که به اسلام زده می شود، تحقیر زن برشمرد و خاطر نشان کرد: بله اسلام مخالف معرفی زن به عنوان کالا یا وسیله ای برای شهوترانی، کامجویی و بهره برداری تبلیغاتی، است. در غرب قصد معرفی زن به عنوان محرک جنسی دارند که اسلام با آن مخالف است.


امام جمعه کازرون با اشاره به دانایی کامل خداوند بر ذات انسان ادامه داد: هر کارخانه ای هم که کالایی کوچک را تولید می کند، دفترچه راهنمایی را برای آن اختصاص می دهد. حال خداوند انسان را خلق کرده و دفترچه راهنمایی به نام قرآن برای آن قرار داده و فرموده است که مرد و زن چه خصوصیاتی دارند. در غرب که به آزادی مطلق در معاشرت زن و مرد قائل هستند، آیا توانستند که مشکل زن را حل کنند، یا سوءاستفاده از زن و آمار طلاق در غرب بیشتر است؟


حجت الاسلام خرسند با تاکید بر ایجاد و حفظ خانواده سالم عنوان کرد: خانواده ای فرزند سالم تربیت می کند که مستحکم باشد. دلیل تاکید اسلام بر ازدواج بخاطر ایجاد آرامش در خانواده است. اسلام می گوید که حرمت کانون خانواده باید رعایت شود و زیبایی زن در خانواده برای استحکام خانواده استفاده شود. فرهنگ اشتباهی است که سن ازدواج بالا برود. مگر می شود انسان سالم از غریزه خود استفاده نکند و تمایلی به ازدواج نداشته باشد. یکی از اشکالاتی که به جمهوری اسلامی وارد می دانند، عدم رعایت حقوق همجنس بازان است، این نشان از عمق انحراف جامعه جهانی دارد که در خلاف دستور خداوند که خالق انسان است رفتار می شود.


وی با توصیه به مراقبت جوانان از خود افزود: جذابیت هایی که غربی ها معرفی می کنند، سراب است. نمی گوییم که غرب همه چیز آن بد است، اما چیز خوب خود را به ما نمی دهند. به طور مثال هواپیما، دارو و هرگونه امکاناتی که موجب تقویت کشور و نظام ماست را محروم می کنند. اما چطور است که همین غرب مدهای لباس و شبکه های رایگان ماهوره ای را به ما می دهند، معلوم است که برنامه ای پشت آن است.


امام جمعه کازرون با نکوهش برخی رفتارهای متعصبانه گفت: برخی دم از ایران باستان می زنند، اما رفتار و ظاهرشان مغایر با سنت ایرانی است. در نقش برجسته های بیشاپور کازرون که مربوط به هزاران سال پیش از اسلام است، نقش یک زن بی حجاب را مشاهده نمیکنید، این نشان از آنست که اجداد ما نیز انسان های درستی بوده اند. شما باید قوی شوید. مطالعه کنید و به دین، مذهب و کشورتان افتخار کنید. در صورتی که غربی ها هیجکدام از اینها را ندارند.

 

حجت الاسلام خرسند با اشاره به تمایل انسان به داشتن همسر پاکدامن گفت: همان جوانی نیز که چشم ناپاک دارد، اگر بخواهد زن بگیرد، میگوید زن عفیف می خواهم چرا که بی عفتی ها را دیده است. اسلام میگوید که ارزش زن این نیست که اسیر افراد بوالهوس شود. اسلام به زن ارزش داده است،  نسل پیغمبرش را با دختر ادامه داد. ایشان زمانی پیغمبر شدند که دختر داشتن در آن زمان ننگ بود. اسلام با افتخار از سوءاستفاده از ظاهر زن مخالف است.


وی در پایان ضمن توصیه به رعایت پوشش مناسب و زیبنده دانشجویان در شهر مذهبی کازرون، افزود که سعی کنید زود ازدواج کرده و مادر شوید. تا هرچه سریعتر و بهتر زندگی شما تکامل پیدا کند.


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی کازرون خبرشهرستان کازرون می باشد