اخبار-اسلام خانواده را اساس اجتماع می داند / آیا شان زن است که شرکت های تجاری برای پیشی گرفتن در فروش کالا، از زیبایی و اندام زن استفاده کنند؟
کد خبر: 9550 چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶- ساعت ۲۲:۰۷

اسلام خانواده را اساس اجتماع می داند / آیا شان زن است که شرکت های تجاری برای پیشی گرفتن در فروش کالا، از زیبایی و اندام زن استفاده کنند؟

به گزارش "کازرون خبر"، صبح امروز مراسم جشنی به مناسبت ولادت پیامبر اکرم و امام جعفر صادق (ع) در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام خرسند امام جمعه شهرستان کازرون بیان کرد: در دورانی که جزیره العرب که مملو از جنگ و آدم کشی و برخی زشتی ها بود، این پیامبر اسلام بود که به اخلاق نیکو مزین و به پیامبری مبعوث شد.
وی با اشاره به تاکید پیامبر بر صلح و دوستی گفت: اولین کار پیامبر در مدینه بعد از ساخت مسجد، بستن عقد اخوت بین مسلمین بود. البته پیامبر شروع کننده جنگ نبود و تمام جنگ های پیامبر، جنگهایی بود که بر ایشان تحمیل کردند. آنانی که جنگ را شروع می کنند خشونت طلبند نه آنانی که از خود دفاع می کنند. همانطور که پس از انقلاب اسلامی امام فرمودند ما انقلابمان را به دنیا صادر میکنیم و دشمن تصور کرد که این صدور انقلاب از طریق توپ و تانک است، که دیوانه ای همچون صدام را تحریک کردند که به ایران حمله کنند و جنگ به ایران اسلامی تحمیل شد.
امام جمعه کازرون اضافه کرد: جای سوال است که چرا در بین کشورهای اسلامی این همه جنگ وجود دارد. معلوم است که دشمنان تحریک می کنند. آنهایی که داعش را بوجود می آورند، امروز مدافع حقوق بشر می شوند و آنان که برای دفاع از مردم و ناموسشان دفاع می کنند، خشونت طلب می شوند.
حجت الاسلام خرسند با اشاره به توجه اسلام به تکریم و حفظ حرمت جایگاه زن ادامه داد: آنان که داعیه رعایت حقوق زن دارند، اول مشخص شود حقوق زن چیست سپس بسنجند که اسلام آن را رعایت می کند یا نه. آیا این حقوق زن است که تا جوان و زیبا است از آن برای لذت بردن استفاده شود؟ آیا شان زن است که شرکت های تجاری برای پیشی گرفتن در فروش کالا، از زیبایی و اندام زن استفاده کنند؟ یا بوسله استثمار زنان در کازینوها، توریست جذب شود؟ بله اسلام مخالف اینها و مخالف سواستفاده از زیبایی های زن است.
وی افزود: اسلام می گوید اگر زن زیبایی دارد، باید وسیله ای برای گرم شدن و استحکام خانواده باشد. که با استحکام خانواده، آن جامعه نیز مستحکم می شود. اسلام خانواده را اساس اجتماع می داند و دعوت به عفاف و حجاب برای استحکام خانواده است. آنچنانکه شما طلا را در دکور یا روی میز قرار نمیدهید، بلکه در جای محفوظی از خانه نگه داری میکنید.
امام جمعه کازرون گفت: تاکید اسلام بر محبت و احترام خاص به زن و یا حقوق زن در نفقه، مهریه و... همه در جهت تکریم زن است. به جوانان توصیه میکنم که زود ازدواج کنند، ضمانت آن هم خداوند است که فرموده است مشکلات را حل خواهد کرد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی کازرون خبرشهرستان کازرون می باشد