A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/kazeroon/domains/kazeroonkhabar.ir/public_html/index.php:15)

Filename: libraries/Session.php

Line Number: 662

 اخبار-باید در ازای معلولیت جسمی، کمبودهای رفاهی و امکاناتی معلولین جبران شود
کد خبر: 9551 چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶- ساعت ۲۲:۱۴

باید در ازای معلولیت جسمی، کمبودهای رفاهی و امکاناتی معلولین جبران شود

به گزارش"کازرون خبر"، به مناسبت 12 آذر روز جهانی معلولین، همایشی با حضور جمعی از معلولین در اداره فرهنگ و ارشاد کازرن برگزار شد.


در این مراسم حجت الاسلام خرسند، امام جمعه کازرون ضمن ادای احترام به معلولین حاضر در همایش، گلایه ای را نسبت به مسئولین وارد دانست و از عدم حضور مسئولین در چنین مراسمی انتقاد کرد.


حجت الاسلام خرسند با اشاره به اینکه معلولیت جسمی دلیل بر معلولیت فکری نیست گفت: معلولین اعم از مادرزادی، حادثه دیده و یا جانبازان دفاع مقدس فراوانی هستند که فکر روشن داشته و از برجستگی های دیگری با عنایت خداوند برخوردارند.


وی با توصیه به معلولین برای استفاده از استعدادهای خدادادی ادامه داد: با هم باشید که این با هم بودن می تواند بسیاری از مشکلات شما را حل کند.


امام جمعه کازرون با ابراز افتخار نسبت به حضور در جمع معلولین بیان کرد: سازمان بهزیستی باید به خدمت به شما افتخار بکند، همچنان که اینچنین است. خانواده ها و جامعه باید به شما عزیزان مفتخر باشد. لذا نباید در ذهن شما نسبت به خودتان و جامعه ذهنیت منفی داشته باشید.


حجت الاسلام خرسند با تاکید بر اینکه جامعه باید نسبت به حل مشکلات، آموزش و درمان معلولین اقدام کند افزود: باید برای مراکز تفریحی و رفت و آمد، تسهیلات و تخفیفات بدهند و موانع را نیز برطرف بکنند. در جذب و به کارگیری نیروها باید به فراخور معلولیتی که هست، به معلولین اولویت داده شود. باید در ازای معلولیت جسمی، کمبودهای رفاهی و امکانات به نوعی جبران شود.


وی با بیان تاکید اسلام بر کمک به معلولین و ناتوان ها گفت: یکی از مقدسترین عبادات و خدمت ارزشمند، کمک به معلولین  است. اسلام معلولیت جسمی را نقص و ناپسند نمی داند، بلکه با محدودیت و انحراف فکری مخالف است که شاهد آن هستیم در دنیای متمدن بعضا این چنین است و بی توجه هایی نسبت به انسان های ضعیف، مستضعف، کودکان و زنان صورت می گیرد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی کازرون خبرشهرستان کازرون می باشد