// // اخبار-اموات خشت گفتند: ما جا نداریم !!!
شرح خبر

گزارش:

اموات خشت گفتند: ما جا نداریم !!!

خبرنگار :
۱۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۴:۲۹
کد مطلب : 10038
204

پنج شنبه که می شود کوچه های امام زاده علی مملو از وسایل نقلیه نامنظمی است که به دلیل کمبود پارکینگ و نبود نیروهای انتظامات در هم قفل می شوند .

به گزارش خبرنگار "کازرون خبر" از خشت، وقتی اسم ترافیک و ناهنجاری های آن  می آید نا خودآگاه ذهنمان به شلوغی خیابان های تهران ، یا اجرای طرح های زوج و فردش می افتد.

و یا کمی آن سو تر اگر حرفی از نبود یا کمبود قبر برای دفن اموات می آید باز هم ذهنمان به سمت پر شدن بهشت زهرا و نرخ ها نجومی قبر ها می رود.

موضوع گزارش  ما نیز ترافیک و ناهنجاری های آن است و هم کمبود قبر برای دفن اموات ،اما نه برای کلان شهر های دور ، بلکه شهرهای نزدیک و  کوچکی مثل خشت  و روستای امام زاده علی  هم با این  معضل اجتماعی روبرو هستند. و شاید حداقل در این مورد باشد که بتوانیم کلاس خود را از تهرانی هم بالا تر ببریم !

روستای امام زاده علی که حریم اطراف آن سال هاست بهشت زهرای بخش خشت  است این روز ها حال روز خوشی را نه اموات آن دارند و نه بستگانشان !

در این قبرستان جز آرامگاه شهدا از قطعه های  هنرمندان،  نام آوران ، ورزشکاران و رزمندگان و غیره خبری نیست،  ....و قبر های کوتاه و بلندی که هر طور خواسته اند فضا را پر کرده اند و غسالخانه ایی  فرسوده بدون متولی خاصی  که بیشتر  از دو میهمان ابدی را حاضر به پذیرش نیست  . تا اگر بیشتر شدند مزاحم خانه همسایه ۷۰ کیلومتر دور تر شوند .

پنج شنبه که می شود کوچه های امام زاده علی مملو از وسایل نقلیه  نامنظمی   است که به دلیل کمبود پارکینگ  و نبود نیروهای انتظامات در هم قفل می شوند .

به راستی متولی این قبرستان کیست؟ شورا و دهیار امام زاده علی ؟ یا شورای شهر و بخش و شهرداری و بخشداری خشت؟   یا شایدم کمیته امداد داروغ آباد ؟!!!!     ،  چرا هر کس به هر شکلی که می خواهد قبر می گیردو می کند و می سازد  !!
درآمد های این موقوفه کجا می رود ؟

 اوقاف چه خدماتی به این موقوفه  ارایه می کند ؟

آینده  این قبرستان و امواتِ دیر و زود ،  با توجه به نبود فضا چه خواهد شد ؟

چرا این مجموعه علی رغم درآمد زایی ، و یا درآمد زا کردن باید  از فقدان مدیریت رنج ببرد ؟

اگر همکاری خیرین و  ، شورای شهر ،‌شهرداری،‌  بخشداری   در خرید پارکینگ و تعریض  جاده قدیم نبود معلوم نبود  الان همین شرایط بحرانی باز هم بحرانی تر بود .؟

اما این مسکن ها تا کی دوام دارد ؟

مسعود برومند دهیار امام زاده علی می گوید،  اجازه استفاده از  پارکینگ جدید را به دلیل  بر هم خوردن فضای روستا و نبود فضای سبز  در ورودی،   نخواهد داد   .

اگر اقدامی اساسی نشود ،‌به زودی شاهد مرگِ دیگر  اموات  خواهیم بود .

تهیه گزارش: محمود نوذری

اخبار مرتبط:

موافق: 3219
مخالف: 2014

کازرون خبر پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد را منتشر نخواهد کرد . لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید. توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائیدچندرسانه ای