// // اخبار-چهارسال بعد از سربازی زن گرفتم / در عمر 17 یا 18 ساله شورا، کمیسیون تخصصی وجود نداشته / در سال 97 احداث پارک سه هکتاری پردیس را شروع می‌کنیم
شرح خبر

رئیس شورای شهر کازرون در برنامه "گپ و گفت خودمونی"

چهارسال بعد از سربازی زن گرفتم / در عمر 17 یا 18 ساله شورا، کمیسیون تخصصی وجود نداشته / در سال 97 احداث پارک سه هکتاری پردیس را شروع می‌کنیم

خبرنگار :
۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۸:۳۱
کد مطلب : 10047
204

هر روز تمام مطالب کانال و سایت های شهر کازرون بخصوص کازرون خبر رو مطالعه میکنم.

اخیرا "کازرون خبر"، برنامه ای تحت عنوان "گپ و گفت خودمونی" ویژه چهره ها و شخصیت های شهرستان کازرون را به مرحله اجرا در آورده است و در آن از میهمانان خود در رابطه با مسایل کاری، مسائل اجتماعی شهرستان و همچنین سوالاتی درباره زندگی شخصی­شان می پرسد.

همزمان با اجرای این برنامه کاربران می توانند سوالات خود از میهمانان را در طول برنامه به "ادمین کانال کازرون خبر" خبر ارسال نموده تا از آنها  برنامه پرسیده شود.

مجموعه سوالات و پاسخ های این دورهمی صمیمی که با حضور "محسن روزبهی"، رئیس شورای شهر کازرون در دی ماه 96 برگزار شده است به شرح زیر است:

- مجری: خیلی خوش اومدید. خوشحالیم دعوتمون رو قبول کردید. اطلاع داریم مستقیم از جلسه شورا تشریف آوردید و حتما کمی خسته­اید... . شما از مخاطبان کازرون خبر هستید که؟

+ روزبهی: بله . من هر روز تمام مطالب کانال و سایت های شهر کازرون بخصوص کازرون خبر رو مطالعه میکنم. (حداقل یک ساعت وقت میگذارم.)

محسن روزبهی رئیس شورای شهر کازرون

- این چند روز اخیر با بساط فیلتر شدن تلگرام، حتما مثل ما به سختی و با فیترشکن ها پیگر بودید، درسته؟

 + (خنده )، نه اتفاقا من موافق استفاده از فیلترشکن نیستم و بنظرم باید از تصمیمات مسئولین کشوری که صلاح کشور رو بر اساس مسائل ملی می بینند، تبعیت کنیم.

- پس این دو روز اخیر که دیگه تلگرام رفع فیلتر شده حتما کلی مطالب جمع شده و ناخونده از کازرون خبر و بقیه کانال های کازرون دارید.

+ (خنده)، احتمالا

- قبل از اینکه بگیم چه خبر از شورا، بهتره بگیم چه خبر از احساس­تون؟ منظور ما احساس تو  این 6 ماهی هست که از انتخاب و فعالیت شما به عنوان یه مسئول گذشته. مثلا توی اجتماع ، ‏بیشتر حس خوشحالی دارید یا احساس سنگینی فضا ؟

+ از شروع به کار رسمی ما 4 ماه میگذره. احساس خوشحالی دارم (چون قرار است خدمت به مردم کنم)، البته سنگینی مسئولیت و تکلیف هم حقیقتا خیلی زیاد حس میشه.

- یعنی شده مثلا با خانواده پارک رفته باشید و  احساس کنید اطرافیان و برخی مردم بهتون خیره میشن یا درباره شما صحبت میکنند؟

+ این مدت اخیر که پارک رفتن هام  بیشتر بخاطر مسائل کاری و بررسی فضای سبز و .... بوده . ولی بعد از انتخابات فکر کنم دوبار با خانواده پارک رفتیم. مردم دوست دارند که مسئولین و نماینده هاشون بین خودشون باشند. همچین نگاه های مردمی هم که عرض کردید تاحدودی هست.

 

-شما خودتون از بین پارک های کازرون، کدوم رو بیشتر دوست دارید؟

+ بوستان رفیع . البته  نیازمند مبلمان بیشتری هست.

-از خودتون و زندگی گذشته تا امروز یه خلاصه ای بگید. (از دوران مدرسه و دانشگاه، پول تو جیبی ها و  شغل و کارهای دوران نوجوونی و........)

+ محله بالا دنیا اومدم و بزرگ شدم. متولد 1349 هستم.

دبستان مدرسه مرآت بودم. از کلاس دوم و سوم دبستان دیگه دوران بعد از انقلاب می­شد. راهنمایی مدرسه شهید محسن پور و دبیرستان هم ابواسحاق رشته ریاضی فیزیک خوندم

- گفتید دبیرستان بستانپور . شما هم اعتقاد دارید که این آموزشگاه­ یه جورایی محل نخبه پروی و پایه گذار رشد خیلی از شخصیت های علمی و بزرگ شهرستان بوده؟

+ البته من که خودمو جزو این نخبگان نمیدونم ولی قبول دارم. از زمانی که خودم رو شناختم توی بازار مشغول بودم، تقریبا از 6 سالگی! پدرم از پارچه فروش های قدیمی کازرون بود و منم کنار دستشون بودم. الان هم خودمو بازاری میدونم و همچنان شغل پارچه فروشی رو ادامه میدم.

خدا رو شکر، از یک خانواده برخوردار از لحاظ مالی بودیم، ولی همیشه سعی داشتیم از سطح عمومی جامعه بالاتر زندگی نکنیم و زندگی هم نکردیم. (مثلا اینکه بخوام ماشینی مدل بالا سوار بشم یا سفرهای خارجی تفریحی .... ، نداشتم ) از همون اوایل در خانواده ما مسائل انقلاب اسلامی خیلی مطرح و فعال بود. مرحوم پدرم هم از زندانیان سیاسی و مبارزان انقلابی پیش از انقلاب بود که بخاطر پرونده سازی ساواک ، مدتی هم زندانی شد. متاسفانه 13 ساله که به رحمت خدا رفتند و دیگه بین ما نیستن.

بخاطر علاقه ام به رشته زبان انگلیسی، کنکور زبان شرکت کردم و سال 68 دانشگاه آزاد کازرون قبول شدم. (شوخی آقای روزبهی با مجری: اون موقع شما دنیا اومده بودید؟ // مجری: دقیق یکسال بعدش...)

ساختمان دانشگاه آزاد اون موقع توی 15 خرداد(خیابان طالقانی) مستقر بود.

بعد از دانشگاه سربازی افتادم تهران در یکی ار بزرگترین پادگان ها با چندهزار پرسنل و سرباز ، توی قسمت کارگزینی و اداری مسئول شدم که واقعا بیشترین نقش و تجربه کاری و اداری توی زندگیم همون دوسال کسب شد.

- مجری : شما توی سربازی عاشق نشدید که برید سراغ متاهل شدن؟ (خنده مجری)

+ نه... چهار سال بعد از سربازی زن گرفتم. بعد از خدمت وارد آموزش و پرورش شدم. بعنوان دبیر و معلم زبان انگلیسی.

چون اون موقع توی بازار هم مشغول بودم ، بعد از دوسال تدریس در بالاده ، نتیجه گرفتم که نمیتونم همزمان دو جا باشم و بلاخره بازار رو انتخاب کردم.

 

- پس بالاخره روزهای عاشقی کی شروع شد؟ کمی هم نصیحت و انتقال تجربه ازاین دوران برای جوون تر ها داشته باشید. بنظر شما توی رابطه ها و انتخاب هامون چند درصد معیارهای ازدواج باید وجود داشته باشه که بتونه شروع یه زندگی خوب رقم بخوره؟

من ازدواج فامیلی داشتم. همسرم دختر خاله ام هستن . شناخت کافی داشتم و نیاز به تحقیقات نبود. 28 سالم بود که ازدواج کردم . بنظرم در انتخاب نباید ایده آل گرا بود! چون خود ما هم ایده آل نیستیم . بنظرم 50 درصد مسائل و مشترکات فکری وجود داشه باشه کافیه.

اگه زوجی 40 سال هم زندگی مشترک داشته باشند، اشتباه هست فکر کنیم که باید مثل هم فکر کنند.

برای من تحصیلات همسرم مهم بود. همسرم الان خانه دار هست. البته قبل از ازدواج دیپلم داشت که بعدا با تشویق من و علاقه خودش دانشگاه رفت و لیسانس میکروبیولوژی گرفتند.

- و ادامه تحصیلات داشتند؟

+ چون فرزند دار شدیم دیگه فرصت نشد.

- شما چطور ؟

+ خیر – ادامه تحصیل نداشتم اما چون 9 سال هست در شورای حل اختلاف مشاور قاضی در یکی از شعبات هستم و براساس احساس نیاز و علاقه ای که داشتم، همه کتاب های لیسانس و فوق لیسانس رشته حقوق رو خوندم. چون باید در قضاوت علمی ورود میکردیم.

محسن روزبهی رئیس شورای شهر کازرون

- توی شورا چندتا عضو مجرد داریم؟ (با خنده)

+ دونفر!

+ به آقای مهررز بعضی وقتا به شوخی میگیم ، کی میخواید شیرینی بدید!!! (با خنده)

- راستی مقدار مهریه رو نگفتید؟ (یکی از سوالات بانوان عضو کانال هست)

+ این رو بگذارید نگم. ( مهمان ما با خنده تلاش کرد میزان مهریه را نگه و  مجری هم هرچه اصرار کرد، فایده نداشت)

- و اما انتخابات، اولین جرقه ای که باعث شد وارد انتخابات بشید کی و چطور بود؟

+ این تصمیم برمیگرده به دوره های قبل ، که بعضی دوستان و اطرافیان پیشنهاد و اصرار داشتند ، ولی خودم این دوره به نتیجه رسیدم برای حضور در انتخابات.

مشوق اصلی برای ثبت نام هم خودم بودم!

- خیلی ها معتقدند شما پدیده انتخابات بودید. خودتون چی فکر میکنید؟

+چطور مگه؟

- با توجه به اینکه هم تبلیغات کمی داشتید، هم اینکه زیاد مطرح نبودید اما تعداد رای خوبی داشتین؟

+ خب مردم لطف داشتند . البته نمی دونم بشه گفت پدیده! در انتخابات به دنبال تبلیغات زیادی نبودم، خودمو اون چیزی که بودم معرفی کردم.

- خلاصه، صریح و صادق بگید چقدر هزینه تبلیغاتی شما شد؟

+ بین شش تا هفت میلیون تومان هزینه کردم. توسعه پایدار و زیباسازی شهر از شعارهای اصلی­ام بود که تا آخرین روز کاری ام بهش پایبند هستم، البته بنظرم این فقط جزء وظایف شهرداری نیست و شورا هم میتونه از پتانسیل های مختلف دیگه موجود در شهر ، برای این کار بهره گیری کنه.

- از مردم و ارتباطشون با خودتون بیشتر بگید؟ بلاخره الان شما وارد شورا شدید و توقعات رنگارنگی وجود داره، بیشتر مراجعات در چه زمینه ای هست و از شما چی میخوان ؟

مراجعات مردمی زیاد هست . بیشترین درخواست ها در رابطه با آسفالت معابر و کوچه هاست.

-درخواست مسایل شخصی هم دارند؟

بله . کم نیست! بیشترین درخواست برای شغل هست .

محسن روزبهی رئیس شورای شهر کازرون

-آخرین درخواست شخصی کی بوده؟ برای چی؟

همین دیروز ! در محل کار بودم، پدری برای فرزند لیسانسه اش که رشته نفت تحصیل کرده بود درخواست شغل داشت. واقعا احساس شرمندگی کردم

- بفرمایید چایی! یخ کرد.

+ ممنون شما هم بفرمایید.

-راستی تو شورا چایی هم میخورید؟ یا مثلا شده که جلسه طول بکشه و دور هم شام بخورید؟ا

+ شام و غذا که تا حالا نشده ولی چای آره.

- یعنی مجموعه شورا آبدارچی داره؟

+آبدارچی که نداریم. خودمون درست میکنیم یا یکی از پرسنل عزیز بهمون لطف میکنند.

- آقای روزبهی و پدیده انتخابات، برای اولین بار کاندید و وارد شورا میشه. اونم توی شورایی که حداقل سه نفر از اعضای سابق و با تجربه از دوره قبلی حضور دارند. و جالب­تر اینکه می­بینیم در قامت رئیس شورا قرار میگره. کاندید شدن برای ریاست هم انتخاب خودتون بود یا پیشنهاد برخی از اعضای شورا؟ یکم از رییس شدن بگید؟

+ خودم از اول دنبال ریاست نبودم! یعنی تا یکی دو هفته قبل از جلسه انتخاب رئیس، هیچ تصمیمی نداشتم. سه نفر از اعضای شورا به من پیشنهاد دادن و منم احساس تکلیف کردم.

- فقط اون سه نفر از اعضا به شما این پیشنهاد رو دادند و بقیه اعضا از این تصمیم شما تا روز رای گیری اطلاع نداشتند؟ یعنی بصورت یک لابی؟

+ ببینید، لابی خاصی برای ریاست شکل نگرفت، مسلما از این تصمیم ها، همه اعضا مطلع میشن........

رییس بودن شورا ارجحیت خاصی نداره و مسئولیت های بیشتری داره.

- خیلی خوب.  بعنوان رییس شورا بنظرتون با انضباط ترین عضو کیه؟ (با خنده)

+همه منضبط هستن ( لبخند)

- حالا منضبط­ترین فرد رو کی میدونید؟ لظفایکی را اسم ببرید ( اسرار و پافشاری مجری)

+ فکر کنم "خانوم نامداری" از همه ما وقت شناس تر هستن.

- خیلی از مردم و حتی خود ما فکر میکنیم که شما جدی ترین عضو شورا باشید. واقعا اینطوره؟ البته شما که خیلی خوب و مسلط صحبت می­کنید و سخنران خوبی هستید. خیلی هم مهربان . اصلا هم خشک نیستید! (با خنده)

خشک که نه. ولی خب توی کار و شورا همیشه و همه جدی هستیم. هر چند جلسات ما خشک هم نیست. با همه اعضا صمیمی هستم.

- حالا که فرمودید جلسه همچین خشک هم نیست، بفرمایید شوخ طبع ترین عضو شورا کیه؟

+ بهتره دیگران قضاوت کنند./ ( پا فشاری مجدد مجری )/ فکر کنم آقای حاج محسن تن.

-  پس بلاخره جدی ترین فرد شورا کی شد؟

+  نمیدونم ( با خنده)

- شما که گفتید پیگیر فضای رسانه ای و فضای مجازی شهرستان هستید. از اعضای شورا، آقای ریاضی واقعا فعالیت خوب و زیادی در فضای مجازی دارند. شما هم عضو کانال شون هستید؟

+ بله. عضو هستم و مطالبشون رو هم مطالعه میکنم.

- میدونید علت اینکه اسم کانال تلگرامی و وبلاگ قبلی­شون را قهرمان گذاشتند، چی هست؟

+خیر. ولی فکر کنم بخاطر قهرمان پرور بودن کازرون هست. / مجری: اینطور نیست، در مصاحبه خودشون علتش را توضیح دادند که بزودی منتشر خواهد شد.

-خوب کمی هم از نشست های شورا بگید؛ تشکیل کمیسیون ها که قول داده بودید، به کجا رسید؟

+ در عمر 17 یا 18 ساله شورا در ادوار  گذشته، به مساله تشکیل کمیسیون ها پرداخته نشده بود. در حالی که نقش اصلی شورا سیاست گذاری هست.

خوب ما معتقدیم اگرچه 7 نفر به شورا راه یافتند، ولی افراد زیادی هستند که توانمندی های کارشناسانه و یا تجربه برای اداره امور شهر دارند.

فعلا برای تشکیل 4 کمیسیون برنامه ریزی کردیم که بزودی اعلام و از فعالین و نخبگان و علاقه مندان مسئول شهری برای عضوت و فعالیت دعوت میکنیم؛

 1. کمیسیون محیط زیست،  فضای سبز و بهداشت
 2. کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی هنری
 3. کمیسیون حقوقی برنامه و بودجه و سرمایه گذاری
 4. کمیسیون فنی و معماری (مدیریت برنامه ریزی شهری)

کمیسیون ها در جلساتشون، اول رئیس و دبیر را تعیین و شروع به فعالیت می کنند .

- خود شما دوست دارید عضو کدوم کمیسیون باشید؟

+ خودم علاقه دارم توی کمیسیون برنامه بودجه و کمیسیون محیط زیست باشم.

گفتید که از شورا بگم؛ خوب ما در هفته سه جلسه رسمی شورا داریم که از خیلی شهرهای دیگه تعداد جلساتش بیشتر هست و گاها در هر ماه دوجلسه هم از میزان معمول بیشتر جلسه برگزار میکنیم.

-محل جلسات فقط در شهرداری هست؟

+همه جلسات در صحن شورا که در ساختمان شهرداری واقع شده برگزار میشه و براساس قانون هم برگزاری جلسه در مکانی غیر از صحن، رسمیت نداره.

باید بگم که وظیفه شورا در شهرداری خلاصه نمی شه، بصورت کلی سعی داریم از شهرداری و مسایل داخلی آن دور باشیم چون مسایل شهری مهم دیگری هم هس و در قانون به این نکته اشاره  شده که پیگیری و نظارت مسائل مردم از طریق همه دستگاه­ها خواهد بود.

- به موضوع اول مصاحبه بگردیم، بحث خانواده، همسرتون. توی این مدت که به شورا رفتید و حجم کار زیاد شده، ایشون گلایه ای نداشتن؟

+ حقیقتا من خانواده رو خیلی سال هست رها کردم (با خنده). فرزندان و همسرم پذیرفتند که فعالیت اجتماعی داشته باشم. شورای حل اختلاف ، فعالیت های محیط زیستی، و کسب و کارم در بازار باعث شده وقت کمی داشته باشم که فعالیت های شورا هم چندماه هست اضافه شده.

همه ما در شورا تلاش میکنیم فعالیت شبانه روزی داشته باشیم. مثلا همین الان ساعت 11:30 دقیقه شب هست که در دفتر کازرون خبر هستم و اگر جایی تماس بگیرند و بگویند کاری هست، میرم! حالا تا هر ساعتی که باشه.

آقای شهردار هم همینطور هست. بنده خدا ناهارشون رو ساعت 5 یا 6 عصر میل میکنند.

- گفتید که کتب حقوقی زیادی خوندید، اهل مطالعه در زمینه ادبیات و هنر هم هستید؟ آخرین کتابی که مطالعه کردید؟ رابطه­تون با ورزش، هنرمندان، استقلال و پرسپولیس، بازیگران سینما ؟ اینهارو رو میشناسید؟

اهل هنر که نیستم. ادبیات رو دوست دارم و اهل خواندن شعر هستم. آخرین کتابی که خوندم، کتاب شعر فریدون مشیری بود.

ورزش فقط پیاده روی میرم و فوتبالی نیستم.

هوادار سرخ آبی هم نیستم. بازیگرا و سینما هم نه.

- از خانواده که غافل شدید ( با خنده ) پس بهترین دوست شما کی هست؟

+ بهترین دوستم همسرم هستن.

- سالیان زیادیه که فعالیت محیط زیستی دارید و با گروه­های مختلفی در این رابطه کار کردید. (ساعت هم از نیمه شب داره می گذره) فقط بطور خیلی کوتاه بگید توی سال 97 چه خبر خوبی برای وضعیت فضای سبز شهر دارید؟

تو این زمینه، مهمترین حرفی که میتونم به مردم بگم اینه که تا پایان این دوره از شورا، وضعیت فضای سبز شهر رو خیلی متفاوت و بهتر خواهید دید.

تو سال 97 هم دوست داریم بتونیم احداث پارک سه هکتاری شهرک پردیس رو شروع کنیم.

-آخرین سوال ما بعد از تشکر از شما که وقت گذاشتید تا این وقت شب(12:00 بامداد)؛ دوست دارید بعد از شما چه کسی میهمان ‏"گپ و گفت خودمونی" ‏کازرون خبر باشه؟

من هم تشکر میکنم از شما، به نظرم میهمان بعدی شما مهندس سیدعلی اکبر کاظمینی باشه، خوب هست.

موافق: 3219
مخالف: 2014

کازرون خبر پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد را منتشر نخواهد کرد . لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید. توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید

 • سهیل

  • ۱۳۹۶/۱۱/۱۵ ۸:۲۸    

  بادرود ،برای جناب آقای روزبهی ودیگر همکاران سلامتی ،موفقیت وسربلندی آرزومندم .

  0
  0


چندرسانه ای