// // اخبار-اولین دوره مسابقه «موشک آبی» در کازرون برگزار شد
شرح خبر

به همت پژوهش سرای دانش آموزی رازی کازرون

اولین دوره مسابقه «موشک آبی» در کازرون برگزار شد

خبرنگار :
۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۸:۵۲
کد مطلب : 10122
204

هم‌زمان با گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر، اولین مسابقه موشک آبی در کازرون، یادواره دانش آموز فقید بسیجی نخبه امیرحسین روزبه، با حضور مدیر آموزش و پرورش این شهر، خانواده آن دانش آموز فقید و مشاركت خوب دانش‌آموزان کازرونی در هنرستان نمونه دولتی امام خامنه ای برگزار شد.

به گزارش "کازرون خبر" ،هم‌زمان با گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر، اولین مسابقه موشک آبی در کازرون، یادواره دانش آموز فقید بسیجی نخبه امیرحسین روزبه، با حضور مدیر آموزش و پرورش این شهر، خانواده آن دانش آموز فقید و مشاركت خوب دانش‌آموزان کازرونی در هنرستان نمونه دولتی امام خامنه ای برگزار شد.

  


کاظم عباسی، مدیر آموزش و پرورش کازرون، در جمع دانش آموزان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره دانش آموز فقید نخبه امیرحسین روزبه اظهار داشت: کشور ما برای مصون ماندن از آسیب های دشمنان جوانان شایسته ای را از دست داده، که برای اعتلای علمی کشور و به نتیجه رساندن آن تلاش می کردند.
وی افزود: شما دانش آموزان، آینده سازان این کشور هستید و همواره باعث افتخار مردم خود بوده اید. امروزه نیز آن چه برای دانش آموز مسلمان ایرانی، با اهمیت تلقی می شود، آمیختن دانش با دین و تعهد با تخصص است.
در حاشیه این مراسم راضیه خباززاده، مدیر پژوهش سرای دانش آموزی رازی، اظهار کرد: این پژوهش سرا در راستای اهداف بلند سند تحول بنیادین و با هدف ایجاد یک فضای علمی سرشار از شور، نشاط و پویندگی درمیان دانش آموزان متوسطه اول و دوم متوسطه رقابت ساخت و پرتاب موشک آبی را برگزار می کند.


وی افزود: در این مسابقه که برای اولین بار در کازرون برگزار می شود، بالغ بر 100 دانش آموز در قالب 43 تیم یک، دو و سه نفره حضور دارند، که از دانش آموزان پسر پایه‌های هفتم تا یازدهم هستند.


مدیر پژوهش سرای رازی ضمن تقدیر از گروه دانش آموزی پارسا 7 که اجرا و داوری این مسابقه را به عهده داشتند، تصریح کرد: گروه‌های شرکت‌کننده، موشک‌های خود را که از قبل ساخته بودند، در حضور داوران و با رعایت قوانین از پیش تعیین‌ شده بر روی سکوی پرتاب قرار داده و پرتاب کردند، که پس از ۲ ساعت رقابت هیجان انگیز نتایج زیر بدست آمد:
تیم دانش آموزان ،عرفان عسکری و امیر محمد برامکی از دبیرستان نمونه دولتی باهنر به مقام نخست دست یافتند.


محمد کشاورز از دبیرستان نمونه دولتی باهنر به مقام دومی رسید.
جایگاه سومی به تیم علیرضا آقایی و محمد حسینی از دبیرستان شاهد حاج مصلحیان تعلق گرفت و تیم علیرضا فلاحتی و کیانوش نجفی از دبیرستان نمونه دولتی باهنر به مقام چهارم رسید.


شایان ذکر است در حاشیه این مراسم وضوخانه هنرستان امام خامنه ای که هزینه ساخت آن را خانواده دانش آموز زنده یاد امیرحسین روزبه تقبل کرده بودند، افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.


گفتنی است مرحوم امیرحسین روزبه که این دوره از مسابقات به نام و یاد وی برگزار شد، از دانش آموزان کازرونی نخبه و بسیجی هنرستان امام خامنه ای و پیشرو در عرصه تحقیقات موشکی بود که تابستان 96 در حالی که عازم انجام یک آزمایش موشکی بود، در سانحه رانندگی آسمانی شد.

 

اخبار مرتبط:

موافق: 3219
مخالف: 2014

کازرون خبر پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد را منتشر نخواهد کرد . لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید. توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائیدچندرسانه ای