// // اخبار-دور بودن از برنامه ریزی و عدم توانایی در اداره اقتصاد خانواده از آسیب های بی سوادیست
شرح خبر

مدیر آموزش و پرورش کازرون:

دور بودن از برنامه ریزی و عدم توانایی در اداره اقتصاد خانواده از آسیب های بی سوادیست

خبرنگار :
۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶:۲۲
کد مطلب : 10129
204

به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نمایشگاه صنایع دستی در مرکز یادگیری محلی آفرینش واقع در روستای خیرات آباد کازرون برگزار گردید.

به گزارش "کازرون خبر" جشنواره و نمایشگاه غذاهای سنتی و آثار و دست ساخته های سواد آموزان مرکز یادگیری محلی آفرینش کازرون به مناسبت دهه مبارک فجر برگزار شد.
به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نمایشگاه صنایع دستی در مرکز یادگیری محلی آفرینش واقع در روستای خیرات آباد کازرون برگزار گردید.


کاظم عباسی، مدیر آموزش و پرورش کازرون، در حاشیه بازدید از این نمایشگاه اظهار داشت: برگزاری چنین نمایشگاه هایی منجر به تقویت روحیه ی خود باوری و نشاط در بین افراد می شود.
وی با اشاره به آسیب های ناشی از بیسوادی، دور بودن از برنامه ریزی و عدم توانایی در اداره اقتصاد خانواده را از آسیب های بیسوادی دانست و افزود: اداره خانواده، بهداشت و سلامت خانواده با سواد رابطه تنگاتنگ دارد.
مدیر آموزش و پرورش کازرون به ویژگی های مراکز یادگیری نیز اشاره کرد و یادآور شد: ورود به فعالیت های اجتماعی، آموزش سواد، آموزش مهارت های اساسی زندگی، آموزش مهارت های اجتماعی، آموزش حقوق شهروندی و حرفه آموزی از جمله ویژگی های این مراکز است.
عباسی افزود: مرکز یادگیری محلی آفرینش از ابتدای سال 95 با هدف انتقال مهارت های ایجاد اشتغال و مشاغل خانگی، مدیریت خانواده، فرزندپروری، حقوق شهروندی و مهارت های اجتماعی تشکیل شده که در آن علاوه بر آموزش دوره های سوادآموزی، این مهارت ها نیز آموزش داده می شود.


گفتنی است این نمایشگاه از تاریخ 17/11/96 لغایت 21/11/96 به مدت 5 روز برگزار گردید که در آن دستاوردهای سوادآموزان از قبیل قالی بافی، گلیم بافی، چرم دوزی، گل های چینی و کریستال، طبخ نان محلی و نمایشگاه غذاهای سنتی در معرض دید عموم قرار گرفت و نیز برگزاری مسابقه نقاشی بین کودکان و مسابقه خاطره نویسی ویژه بزرگسالان از دیگر برنامه های اجرا شده در این نمایشگاه بود.

اخبار مرتبط:

موافق: 3219
مخالف: 2014

کازرون خبر پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد را منتشر نخواهد کرد . لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید. توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائیدچندرسانه ای