// // اخبار-این کجایش با مشی انجمن حجتیه می سازد؟
شرح خبر

حجت الاسلام امرالله مختاری:

این کجایش با مشی انجمن حجتیه می سازد؟

خبرنگار :
۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۷:۲۴
کد مطلب : 10132
204

به هر حال این پیشنه معنوی در کازرون روحیه ای فسادگریز و ظلم ستیز را در جوانان این شهر ایجاد کرد که بستر انقلاب اسلامی در کازرون گردید؛

اگر نگاهی جامعهشناختی به  شهرکازرون داشته باشیم، در نگاه اول متوجه میشویم  که در هر کوی و برزن این شهر مسجدی یا امامزادهای است. بطوری که میتوان کازرون را مدینهالمساجد نامید.

به لحاظ معنوی کازرون از دیرباز مهد عرفان و معنویت  بوده است حتی کازرون تکیهگاه عرفان نه تنها برای  شیراز و فارس که برای ایران و خارج از ایران بوده است.

حضور خیل علما، دانشمندان،  مجتهد و مهذب از این  شهر، ملتی نجیب و با حیا، کریم و عطوف در طول  تاریخ ساخته است. 

حقیر هنوز نفوذ معنوی آیتا... شیخ لطفا... توکلی و زهد  و متانت آیتا... نمازی و حاج سید محمدصادق پیشوا را  در عمق جانم احساس میکنم. 

خدا میداند در سر کلاس آقای حاج  مهاجر در دبیرستان  بواسحاق چنان معنویتی بود که همه را تحت تأثیر قرار  میداد و ایشان فوقالعاده مورد احترام بودند.

به هر حال این پیشنه معنوی در کازرون روحیهای  فسادگریز و ظلمستیز را در جوانان این شهر ایجاد کرد  که بستر انقلاب اسلامی در کازرون گردید؛ خلاصه  تناسب مستقیمی است بین میزان توجه به معنویات در شهرها و پیشتازی آنها در انقلاب و دفاع مقدس وجود دارد.

نقش انجمن امور دینی در ایجاد جرقههای انقلاب در کازرون بسیار روشن است.

حقیر به عنوان فردی که از سال۵۰  در جلسات دینی انجمن امور دینی کازرون شاگرد مرحوم  آقا رضا باقرینژاد بودم و از کنشها و واکنشهای سردمداران آن که در رأس و مدیر و مدبر آن مرحوم  آقا رضا بودند که با همکاری حاج حسین مختاری و حاج علی صحرابان و آقای طراوات و حاج اصغر مکارم جزو تصمیمگیرندهها در انجمن بودهاند. انجمن خطمشی  امام خمینی و محل تکثیر عکسهای امام و پخش رسالههای امام  خمینی بود. آن زمان اصلاً بحثی  از انجمن حجتیه در بین دوستان  نبود بلکه خدای بزرگ را شاهد  میگیرم که قضیه کاملاً برعکس بود و این را همه ملت  کازرون و اهالی روستاهای کازرون و نورآباد ممسنی شاهد بودند که اصحاب آقا رضا افرادی مبلغ و مروج امام خمینی بودند.

در جریان اولین مراسم ختم حاج آقا مصطفی خمینی که  حقیر خودم به منزل اکثر علمای معروف و مشهور شهر  رفتم. ولی همه گفتند نه صلاح نیست و عذرخواهی  کردند. فقط و فقط شهید حاج آقا دانشجو انصافاً با گرمی  جواب داد و گفت بروید راه بیاندازید من هستم. این  مراسم در مسجد جوی برگزار شد. در این مراسم مرحوم  انجینی که همسایه مسجد بودند خیلی همکاری کردند.   همچنین حاج آقا دانشجو تنها روحانی شهر بودند که (به عنوان صاحب مجلس) جلو مردم ایستادند و به یک معنا  بار سیاسی آن روی دوش او بود. این اولین مجلس  انقلابی در کازرون بود که به صورت علنی اصناف و گروه  گروه جوانان شرکت نمودند. سخنران جلسه آقای علی  اسدزاده بود که آنچنان اسم امام خمینی را با عظمت و با اعلا صوت اعلام کردند که شهید دانشجو به حقیر  فرمودند بگو الآن زود است. این کجایش با مشی  انجمن حجتیه میسازد؟ 

خدایا به ما آن توفیق را عطا فرما که در قضاوتهایمان  آتش حب و بغض دنیوی خرمن و توشه آخرتمان را نسوزاند.

 

اخبار مرتبط:

موافق: 3219
مخالف: 2014

کازرون خبر پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد را منتشر نخواهد کرد . لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید. توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائیدچندرسانه ای