// // اخبار-رییس جدید آموزش و پرورش کوهمره نودان منصوب شد / معاون سوادآموزی فارس: آفت های جامعه باید توسط فرهنگیان ریشه کن شود
شرح خبر

رییس جدید آموزش و پرورش کوهمره نودان منصوب شد / معاون سوادآموزی فارس: آفت های جامعه باید توسط فرهنگیان ریشه کن شود

خبرنگار :
۲۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۱:۱۸
کد مطلب : 10166
204

ملک پور: جامعه ممکن است آفت هایی داشته باشد و این رسالت من و شماست و جامعه فرهنگیان است که به مقابله با این افتها بپردازیم که یکی از مهمترین آنها تفرقه است.

به گزارش"کازرون خبر"، ، عیسی ملک پور، معاون سوادآموزی فارس در آیین تکریم و معارفه روسای  قدیم و جدید آموزش و پرورش منطقه کوهمره نودان گفت: خداوند متعال در کلام خود با اشاره به حیات و مرگ انسان ها ، به اینکه بین مرگ و زندگی عیار آزمایش انسانها عمل صالح است اشاره نموده  و یکی از اهداف خلقت انسان ها را آزمایش آنها عنوان نموده است.

 وی با اشاره به اینکه آموزه های دینی ما پر است از پند ها و نصایح ،تاکید نمود: اسلام مایه نجات بشر از گرداب زندگی دنیوی و انفاس و امیال پلید درونی و بیرونی است که ایمان و عمل صالح را تنها راه نجات از آن دانسته است.

ملک پور با اشاره به سخنانی از رهبر معظم انقلاب گفت:  اخلاص درعمل مایه قبولی و نجات انسان و عیار اوست و خوشا به حال شما فرهنگیان که با اخلاص به تعلیم و تربیت فرزندان جامعه می پردازید.

وی با اشاره به اینکه هر انسانی دارای یک سری نیازها است گفت: مقدمه تامین نیازهای بالاتر و غایی انسانها تامین نیازهای اولیه و سطح پایین مثل نیازهای زیستی و معیشتی است و فرهنگیان عزیز نیز در عین غنای معنوی و کرامت نفسی که دارند از این قاعده مستثنی نیستند.

معاون سوادآموزی فارس افزود:  البته این امر نباید نافی مسئولیت مسئولین نسبت به انجام وظیفه شان در قبال فرهنگیان گردد، لذا مسئولین امر باید به این نکته توجه داشته و نسبت به تامین نیازهای این قشر مؤثر و نهاد فرهنگی و تربیتی جامعه با حفظ قداست و شان آنان اقدام نمایند.  

ملک پور  با تاکید بر اینکه کار تعلیم و تربیت کاری فردی نیست گفت : اهمیت تعلیم تربیت به قدری است که خداوند متعال اولین معلم و مربی انسانهاست که با خلقت انسان به خود تبارک الله می گوید و حال این اشرف مخلوقات امانت هایی هستند نزد ما معلمان که باید به عنوان پدران و مادران معنوی شان در راستای اهداف غایی تعلیم و تربیت نظام اسلامی  در کنار یکدیگر و با همکاری و تعامل ؛ کار عظیم و معنوی تعلیم و تربیتشان را به سرانجام برسانیم.

وی یادآور شد: کار تعلیم و تربیت کاری نیست که از عهده یک نفر بر آید و کسی هم نمی تواند چنین ادعایی داشته باشد لذا نیازمند مشورت ، همراهی و همدلی و وحدت در بین تمامی متولیان تعلیم و تربیت و کسانی هستیم که دلشان برای سلامت جامعه می سوزد .

معاون سوادآموزی فارس با اشاره به اینکه بهمن ماه یادآور رشادتهای نقش آفرینان انقلاب اسلامی و در ادامه آن انقلاب فرهنگی و به تعبیر امام راحل است، گفت: جامعه ممکن است آفت هایی داشته باشد و این رسالت من و شماست و جامعه فرهنگیان است که به مقابله با این افتها بپردازیم که یکی از مهمترین آنها تفرقه است.

وی افزود:در آیات و روایات بسیاری برحفظ وحدت و یکپارچگی در جامعه اسلامی و جلوگیری از نفاق و تفرقه  تاکید شده است و با توجه به این امر وظیفه ما دوچندان است، چرا که امر امانت داری از بهترین مخلوقات الهی که خطیر ترین رسالت است .

ملک پور اظهار امیدواری نمود این وحدت و انسجام که ودیعه ای است از انقلاب اسلامی و دست آورد خونهای هزاران شهید گلگون کفن که ما وارثان آن هستیم، حفظ شده و رسالتمان را که همان جانشینی انبیاء الهی و حفظ و پاسداری از سلامت و فطرت الهی انسانهاست به خوبی انجام دهیم.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش فارس از تمامی فرهنگیان و مسئولین منطقه در خواست نمود تا در راستای توسعه فعالیتهای آموزشی و پرورشی و ارتقاء بیشتر علمی ، فرهنگی و اجتماعی فرزندان این مرز و بوم همکاری و تعامل لازم را همچون گذشته با آموزش و پرورش داشته باشند .

گفتنی است در این مراسم ضمن تقدیر از خدمات کوروش ساسانی به عنوان رییس سابق آموزش و پرورش منطقه کوهمره نودان ،  عطاء اله دهقانی به عنوان رییس جدید این اداره  معرفی شد.

اخبار مرتبط:

موافق: 3219
مخالف: 2014

کازرون خبر پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد را منتشر نخواهد کرد . لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید. توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائیدچندرسانه ای