// // اخبار-خانه هایی که برق ندارد، فعالیت توزیع کنندگان مواد مخدر، هزینه های گزاف مدارس، نبود مکان دفن اموات عناوینی از مشکلات اهالی خیرات آباد است
شرح خبر

مسئولین چقدر از 17 مشکل مهم روستای خیرات آباد اطلاع دارند؟

خانه هایی که برق ندارد، فعالیت توزیع کنندگان مواد مخدر، هزینه های گزاف مدارس، نبود مکان دفن اموات عناوینی از مشکلات اهالی خیرات آباد است

خبرنگار :
۲۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۹:۱۶
کد مطلب : 10167
204

اعضای شورا و دهیاری روستای خیرات آباد به دعوت پایگاه مقاومت بسیج شهید صیاد شیرازی همین روستا جهت احصاء مسایل و مشکلات در مسجد روستا حضور یافتند.

به گزارش"کازرون خبر"، اعضای شورا و دهیاری روستای خیرات آباد به دعوت پایگاه مقاومت بسیج شهید صیاد شیرازی همین روستا جهت احصاء مسایل و مشکلات در مسجد روستا حضور یافتند.

در این آئین مردم، معتمدین محلی و مسئولین روستا با حضور در مسجد محله، سوالات، مشکلات و پیشنهادات را در قالب یک گفت و گوی چند ساعته مطرح کردند.

 مسائل زیر از سوی اهالی مطرح شد؛

۱- مشکل کمبود آب آشامیدنی که اکثر مواقع قطع  و بسیار آلوده می باشد.


۲- مشکل فروشندگان مواد مخدر منطقه که هرکس احتیاج به مواد مخدر دارد برای خرید به این منطقه مراجعه میکند و جمع کثیری از جوانان منطقه گرفتار اعتیاد شده اند.

۳- نبود زمین ورزشی که جوانان این منطقه به دلیل نبود فضای ورزشی مجبورند به شهر عزیمت نمایند.

۴- نبود فضای سبز و پارک بازی برای کودکان.

۵- نبود خانه عالم که با نبود مکان جهت استقرار روحانی از داشتن روحانی محروم هستیم و متاسفانه همین باعث ضعف فرهنگی منطقه شده است.

۶_نداشتن زمین حسینیه و هیت عزاداری هر ساله باید در یک کوچه و خیابان مراسمات عزاداری برگزار گردد.

۷- نبود زمین جهت آرامستان جهت اموات روستا که با یک بحران روبرو هستیم.

۸-باتوجه به حضور ۴۵۰خانوار و کوچه های کثیف، تمام جوی ها تبدیل به لجن زار وبلوار اصلی این منطقه که روزانه بیش از صدها دانشجو از آن خیابان عبور میکنند و حاشیه بلوار پراز زباله است و دهیاری میگوید اعتبار برای گرفتن یک کارگر جهت تنظیف و پاکسازی ندارد.

۹- نبود پل عابر پیاده از خیابان اصلی در محور بلوار دانشگاه، ماهانه شاهد تصادفات و از بین رفتن اهالی و دانشجویان که قصد عبور از خیابان رو دارند.

۱۰-ساختمان نیمه تمام پایگاه مقاومت که حدود پنج سال است که نیمه تمام رها شده است.

۱۱- شش سال پیش مبلغ یک میلیون و پانصد هزارتومان بابت نصب دکل رایتل در منطقه برای رفع کمبودهای مسجد به حساب دهیاری واریز گردیده و مقرر شده که این هزینه جهت کارهای عمرانی مسجد هزینه شود که فاقد سرویس بهداشتی جهت خواهران می باشد و کمبودهای دیگر و اکنون مسولین میگویند دیگه این پول قابل برداشت نمی باشد ؟


۱۲- باتوجه به نزدیکی این منطقه به شهر هنوز خیلی از کوچه های این روستا خاکی می باشد.واحتیاج به زیرسازی آسفالت دارد.


۱۳- تعدادی از خانوارهای منطقه فاقد تلفن می باشند و به مخابرات که مراجعه میشود میگویند باید حداقل ۲۰ خانوار تقاضا دهند تا بتوانیم خط تلفن در اختیارتون بگذاریم.

۱۴-مشکل عبور برق فشار قوی از وسط روستا که اکثر خانوارهای زیر فشار قوی از داشتن برق محروم هستند و هر دفعه این منازل تهدید به تخریب میشوند.

۱۵- خیابان اصلی و ورودی روستا که منتهی به دانشگاه پیام نور میشود و به تازگی جدول کشی و آسفالت شده است و صد درصد ساخت ساز در حاشیه خیابان شده است و سند هم دارند و الان طبق یک ابلاغ به منازل گفته شده که در حریم هستند و باید عقب نشینی کنند.چرا کارگری که بعد از چهل سال تازه توانسته یک خانه درست کند الان باید دوباره مورد تخریب قرار گیرد.


۱۶-متاسفانه بعضی از منازل که اقدام به خرید و فروش وسایل ضایعات می نمایند توی کوچه ها اقدام به دپوی ضایعات می نمایند و بعضی وقتها اقدام به آتش زدن لاستیک و سیمهای مسی می نمایند که با آلودگی هوا  مواجه شده ایم.


۱۷- از طرف مدرسه هر روز به فرزندانمان میگویند پول بیاورید برای تعمیر پرینتر و دستگاه چاپ، مگه آموزش و پرورش بودجه ندارد که این خانوادهای کم درآمد و کارگر که در تامین زندگی خود مشکل دارند هر روز بخواهند به مدرسه کمک کنند؟

در پایان اعضای شورای اسلامی روستا و دهیار وعده دادند مسایل مطرح شده پیگیری شود و نتیجه پیگیری ها به مردم گزارش داده شود.

محمد لاهوتی، فرمانده پایگاه مقاومت بسیج روستا در این خصوص گفت: همچنان پیگیر مطالبات مردمی و برطرف کردن مشکلات اهالی از طریق مسئولین روستا خواهیم بود و با گذشت چندماه، با دعوت مجدد از مردم و مسئولین، نتایج پیگیری ها را از مسئولین مطالبه خواهیم نمود.

 

 

موافق: 3219
مخالف: 2014

کازرون خبر پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد را منتشر نخواهد کرد . لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید. توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائیدچندرسانه ای