// // اخبار-22 بهمن امسال تماشایی شد/ چه رفراندومی بهتر از 22 بهمن، به جای طرح مسایل غیرضروری، تا فرصت دارید، مشکلات معیشتی مردم را حل کنید
شرح خبر

خطیب جمعه کازرون؛

22 بهمن امسال تماشایی شد/ چه رفراندومی بهتر از 22 بهمن، به جای طرح مسایل غیرضروری، تا فرصت دارید، مشکلات معیشتی مردم را حل کنید

خبرنگار :
۲۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۲:۰۶
کد مطلب : 10171
204

" آیا مشکل کشور رفراندوم است؟" گفت: چه رفراندومی بهتر از ۲۲ بهمن در حالی که رفراندوم در زمان بن بست انجام می‌شود و نباید حرفی زده ‌شود که باب طبع سلطنت طلبان و دشمنان باشد.

به گزارش"کازرون خبر"، حجت الاسلام محمدخرسند، امام جمعه کازرون در خطبه های امروز ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا(س)  تاکید کرد: دسته جات عزاداری در روز سه‌شنبه مصادف با شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) ، حضور پررنگی در خیابان ها داشته باشند.

خرسند با اشاره به روز اول اسفند که روز روحانیت نامگذاری شده است، گفت: این روز برای گرامیداشت نقش روحانیت در انقلاب اسلامی نام گذاری شده است  که در شهرستان کازرون تعداد ۲۶ شهید روحانی در دوران انقلاب، دفاع مقدس و دفاع از حریم حضرت زینب(س) به نظام اسلامی تقدیم شده و اینها به معنای حضور جدی  رحانیت در مواقع حساس است.

 

امام جمعه کازرون گفت: 22 بهمن امسال تماشایی شد و در سراسر کشور با شکوه و عظمت بیشتری نسبت به سال‌های قبل برگزار شد.

وی پیام این راهپیمایی را استقامت، استکبارستیزی و عدالت اجتماعی عنوان کرد و گفت: با اینکه مردم از برخی امور از جمله مشکلات اقتصادی گلایه‌مند هستند، اما پای ارزش‌های خود ایستاده اند و همانطور که رهبر انقلاب گفت، در این حماسه بود که می توان مردم را شناخت.

خرسند گفت: این جمعیت ده‌ها میلیونی که در راهپیمایی عشق خود به اسلام، انقلاب امام و رهبری را نشان دادند، اینها مردم ایران هستند و باید حرفشان را شنید و به درد دلشان اعتنا کرد نه آن چند نفر اشوبگر که ادرس غلط به خواسته های مردم می‌دهند.

امام جمعه کازرون گفت: کسانی که چند دوره مسئولیت در کشور داشته اند و اکنون نیز مدیریت کشور را دارند، نباید نقش اپوزسیون نظام را ایفا کنند بلکه اگر کاری از دستشان بر می‌آمد باید در دوران مسئولیت خود انجام بدهند و فردا منتقد نظام نشوند.

وی با بیان اینکه برخی آدرس غلط ارائه میکنند با طرح پرسش اینکه " آیا مشکل کشور رفراندوم است؟" گفت:  چه رفراندومی بهتر از ۲۲ بهمن در حالی که  رفراندوم در زمان بن بست انجام می‌شود و نباید حرفی زده ‌شود که باب طبع سلطنت طلبان و دشمنان باشد.

خرسند بیان کرد: جامعه ما به امید و نشاط نیاز واقعی دارد که باید مسئولین آن را با صداقت عمل خود فراهم کنند و براساس نظر مردم و کارشناسان، جوانی که شغل و مسکن ندارد، چون نیازمندی های اولیه رفاه را ندارد شاد نمی شود.

امام جمعه کازرون گفت: دوران رقابت‌های انتخاباتی تمام شده و زمان کار است و البته باید امروز که در پایان سال اقتصاد مقاومتی قرارداریم، همه قوای سه‌گانه توضیح بدهند که به فرمایش رهبری در نامگذاری امسال که سیاست نظام است به چه اندازه عمل شده است؟

وی گفت: باید در مدار قانون حرکت کرد، مردم آمدند و حرف خود را زدند و اکنون نوبت مسئولین است، نباید به گونه ای صحبت کرد که دشمن شاد شویم، این مردم شایسته بهترین خدمات هستند.

خرسند با اشاره به سرنگونی جنگنده رژیم صهیونیستی توسط موشکی سوریه در هفته گذشته، گفت: شاهد تحولی بزرگ بودیم که تعبیر کننده بیان رهبری مبنی بر "دوران بزن در رو تمام شده است" بودیم.

امام جمعه کازرون ادامه داد:  این حرکت نشان داد که اسرائیل آسیب پذیر است و مقاومت اسلامی با محوریت جمهوری اسلامی افتخارآمیز است و ترس بر تمام حاکمیت رژیم صهیونیستی غلبه می کند و البته جمهوری اسلامی بنای درگیری ندارد اما اگر روزی اسرائیل بخواهد غلطی بکند، جمهوری اسلامی خاک اسرائیل را شخم خواهد زد.

وی گفت: این اتفاق درسی است برای کشورهای خودفروخته‌ای همچون عربستان سعودی است.

 

خرسند بیان کرد: باید مردم و مسئولین با توجه به خشکسالی و کمبود بارش رحمت الهی، در مصرف آب مدیریت ویژه ای  را به اجرا بگذارند که ‏البته این مدیریت به معنی قطع آب نیست.‏

امام جمعه کازرون گفت: در پایان تشکر میکنم از حضور همه شهروندان عزیز، که در دوماهه اخیر برنامه های بزرگی رخ داد از جمله، یادواره بزرگ 1300شهید شهرستان، سالگرد شهدای مدافع حرم، مراسم دهه فجر و فاطمیه، راهپیمایی ۲۲ بهمن و مراسم با شکوه دعای ندبه که حضور باشکوه مردم، نشان دهنده توجه شان به ارزش ها و معنویات است.

اخبار مرتبط:

موافق: 3219
مخالف: 2014

کازرون خبر پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد را منتشر نخواهد کرد . لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید. توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائیدچندرسانه ای