A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/kazeroon/domains/kazeroonkhabar.ir/public_html/index.php:15)

Filename: libraries/Session.php

Line Number: 662

 // // اخبار-حجت الاسلام مصطفی توانی بلیانی، دادستان قیرکارزین،با حفظ سمت مسئول حفاظت و اطلاعات شوراهای حل اختلاف استان فارس شد
شرح خبر

حجت الاسلام مصطفی توانی بلیانی، دادستان قیرکارزین،با حفظ سمت مسئول حفاظت و اطلاعات شوراهای حل اختلاف استان فارس شد

خبرنگار :
۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۱:۲۵
کد مطلب : 10351
204

با پیشنهاد رئیس کل دادگستری استان فارس و حکم مدیرکل حفاظت و اطلاعات شوراهای حل اختلاف قوه قضائیه حجت الاسلام والمسلمین مصطفی توانی بلیانی با حفظ سمت به عنوان مسئول حفاظت و اطلاعات شوراهای حل اختلاف استان فارس معرفی شد.

به گزارش"کازرون خبر"، معاون قضائی رئیس کل دادگستری و رئیس شوراهای حل اختلاف فارس در نشست شورای سیاستگزاری استان با تبریک میلاد باسعادت بانوی دو عالم حضرت زهرا (س) و با اشاره به اینکه استان فارس یکی از بزرگترین حوزه های قضایی کشور  به لحاظ تعدد حوزه و مجتمع های قضایی است گفت: در استان فارس 421شعبه شورای حل اختلاف در بیش از 43 مجتمع فعالیت دارد که از این تعداد 215 شعبه رایی ، 69شعبه صلحی و 137 شعبه روستایی می باشد.

 حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالمهدی موسوی در ادامه گفت : مجموعاً 244 همکار قضایی و  بیش از 2330 نفر اعضا و کارکنان در شوراهای حل  اختلاف فعالیت دارند.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان  با اشاره به اینکه استان فارس در 4 سال متوالی در مصالحه قتل عمد در سطح کشور  برتری داشته است به تعداد  مصالحه های  سال 96 اشاره کرد و افزود : در سال 96 تاکنون  50فقره پرونده مصالحه قتل عمد با صلح و سازش ختم گردیده است

حجت الاسلام و المسلمین موسوی گفت : پرونده های مهم دیگری در زمینه دعاوی خانوادگی ،نزاع های دسته جمعی و قومی  -قبیله ای  که به عنوان معضل اجتماعی مطرح بوده و امنیت مردم را تحت شعاع قرار داده  با مساعی اعضاء و کارکنان شوراهای حل اختلاف  به صلح و سازش منجر شده است .

معاون قضایی ضمن تشکر از حمایت های همه جانبه رئیس کل دادگستری استان از شوراها افزود  : مدیریت واحدی که تحت نظارت رئیس کل دادگستری در کل  استان وجود دارد موجب گردیده  اختلاف نظری در موضوعات کلان وجود نداشته باشد و هیچ کس جزیره ای فکر نکند.

رئیس شوراهای حل اختلاف فارس  با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگی  شوراهای حل اختلاف کارهای بزرگی انجام شده، بیان کرد: در شوراهای حل اختلاف  همزمان با دادگستری مراسم های  مختلف در مناسبت های ملی و مذهبی برگزار  و اعضا و کارکنان شوراها در کنار کارکنان دادگستری  در آن حضور فعالی دارند.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی تصریح کرد : از جمله کارهای فرهنگی ارزشمند و بااهمیت برگزاری همایش های منطقه ای نکوداشت صلح و سازش و تجلیل از منادیان صلح و آشتی و گذشت کنندگان می باشد که هر سالانه در مناطق مختلف استان برگزار می گردد و تاثیرات بسزایی در ترویج سنت حسنه گذشت داشته و ثبات و امنیت پایدار برای مناطق مختلف در پی داشته است.

وی ادامه داد در فراخوانی جهت شرکت در اردوی فرهنگی مشهد مقدس بیش از 1000نفر از سراسر استان متقاضی وجود داشت که بدلیل محدودیت سهمیه بیش از 110 نفر به این اردو اعزام شدند .

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان در بخش دیگری از سخنان خود  با اشاره به پیشتاز بودن شوراهای حل اختلاف فارس در بحث ابلاغ الکترونیکی افزود : با توجه به تعدد و تراکم مجتمع ها و بعد مسافت بین حوزه ها ی استان یکی از استان های پیشتاز است.

درویشی، مدیرکل حفاظت و اطلاعات شوراهای حل اختلاف کشور در مراسم معارفه رئیس حفاظت و اطلاعات شوراهای حل اختلاف فارس گفت : یکی از عوامل اصلی در هر سازمان و نهادی برای رسیدن به اهداف تعیین شده وجود نیروی انسانی متعهد و متخصص است که در پیشبرد و پیشرفت  کارها و رسیدن به اهداف تعیین شده  نقش اساسی دارد

دادیار دادسرای انتظامی قضات اضافه کرد : در منابع دینی ما شرایط ، اوصاف و ویژگیهایی برای مدیران وکارگزان نظام اسلامی در نظر گرفته شده که اگر دارای این صفات نباشند نهاد و سازمان نمی تواند به آن هدف برسد بلکه باعث از بین رفتن امنیت فردی و اجتماعی می شود.

درویشی خاطر نشان کرد: برای انتخاب افراد و کارگزان نظام اسلامی باید به  اصالت و شایستگی خانوادگی، تعهد و توانایی افراد توجه و دقت نمود .

وی ضمن اشاره به بخشی از آیه55 سوره یوسف که فرمود :" انی حفیظ و علیم" گفت: حضرت علی (ع) با استناد به این ایه، تعهد اخلاقی، تخصص و توانایی را ملاک قرار می دهد و می فرماید:انسانهای دارای شایستگی اخلاقی انسانهای کریم و بزرگواری هستند که از هر جهت پاکدامن بوده طمع آنها کم و عاقبت کار را با  تدبر و تفکر بررسی می کنند.

وی تصریح کرد : از دیدگاه حضرت علی(ع) افراد چابلوس  کسانی هستند که با ظاهر سازی و خوش خدمتی  خود را در معرض خوش بینی زمامداران و مدیران قرار می دهند ولی در این ظاهر سازی هیچگونه امانتداری و خیرخواهی نیست.

مدیر کل حفاظت و اطلاعات شوراهای حل اختلاف کشور  با بیان اینکه در نظام اسلامی روش مدیریت باید پیروی از سنت رسول الله باشد افزود:در نظام اسلامی که در راس امور، مرجع دینی و ولی فقیه توانا می باشد  پیروی و اطاعت از منویات ایشان  نجات بخش نظام و کشور است .

وی خطاب به رئیس جدید  حفاظت و اطلاعات شوراهای حل اختلاف فارس به وظایف   ذاتی و اصلی حفاظت اطلاعات و 5 اصل مربوطه اشاره کرد واظهار داشت  :  اولین اصل این است که تلاش حفاظت اطلاعات در راستای گسترش ارزش های الهی و دینی باشد

وی اصل دوم را  اهمیت دادن به بحث پیشگیری دانست و گفت منظور از پیشگیری  زندان و دستگیر کردن افراد  نیست بلکه همان امر به معروف و نهی از منکرمی باشد.

درویشی با اشاره به اصل سوم مبنی بر  رعایت حقوق کارکنان  افزود : حفظ حرمت، آبرو و حیثیت آنها حفظ آبروی  مجموعه قضایی  و نظام است.

دادیار دادسرای  انتظامی قضات اصل چهارم را تلاش برای ایجاد فضای با نشاط و با انگیزه عنوان کرد و تصریح کرد :نباید جو پلیسی ایجاد شود بلکه باید  با رفتار وگفتارمان مردم را به نظام ، آیین و دین تشویق کنیم .

وی آخرین و پنجمین اصل را رعایت عدل و انصاف و قانون در کلیه فعالیت های حفاظتی دانست و گفت: در بحث بازرسی ،کار بسیار بزرگی در استان فارس صورت گرفته است. بازرسی ، بسیار شفاف و جامع و  با سرپرستی یکی از معاونین  رئیس کل و تحت نظارت هیاتی مرکب از افراد خبره از تمام شعب صورت می گیرد  ونتیجه بازرسی در قالب نقاط ضعف و قوت به محضر ریاست کل دادگستری ارسال می گردد.

وی ضمن اعتراض به مبنای ارزیابی مرکز در بحث آموزش گفت: در آموزش 6 ماهه اول سال در استان فارس  با وجود پراکندگی حوزه ها، 30 دوره آموزشی برگزار شده است که در مقایسه با استانهای  کوچکتر با 10 دوره آموزش برگزار شده قائدتاً باید  رتبه بالاتری اخذ نماید که این امر صورت نگرفته است.  

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان  ضمن اشاره به کمبود اعتبار ملکی اختصاص داده شده  به شوراها خاطر نشان کرد : در بحث تجهیزات و اعتبارات تملکی سهم شوراها بسیار اندک است .

وی با اشاره به اینکه 45 درصد از کار دادگستری توسط شوراها انجام می گیرد افزود :مهمترین معضل شوراها در مساله  حقوق و مزایای کارکنان است  زیراکه پایداری هر سازمان و نهادی  به نیروی انسانی است و اعضاء و کارکنان شوراها از لحاظ مالی وضعیت نامطلوبی دارندکه قطعا در آینده در عملکرد شوراها تاثیر گذارخواهد بود.

موسوی در پایان با مهم دانستن بحث حفاظت شوراها و تاکید بر سلامت اعضاء و کارکنان  افزود : تامین اعتبار جهت حفاظت فیزیکی و الکترونیکی و خرید دوربین های  مداربسته یکی از مشکلات اساسی در مقوله حفاظت شوراهاست.

گفتنی است در پایان این مراسم با پیشنهاد رئیس کل دادگستری استان فارس و حکم مدیرکل حفاظت و اطلاعات  شوراهای حل اختلاف قوه قضائیه حجت الاسلام والمسلمین مصطفی توانی بلیانی با حفظ سمت به عنوان مسئول حفاظت و اطلاعات شوراهای حل اختلاف استان فارس معرفی شد.

حجت الاسلام مصطفی توانی بلیانی، دادستان قیرکارزین،با حفظ سمت مسئول حفاظت و اطلاعات شوراهای حل اختلاف استان فارس شد

 

اخبار مرتبط:

موافق: 3219
مخالف: 2014

کازرون خبر پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد را منتشر نخواهد کرد . لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید. توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائیدچندرسانه ای