en ucuz iek, online iekcisi

iekci

Antalya iekcisi

Uygun fiyata gl

uygun fiyata gl sevgiliye en gzel hediyedir
 // // اخبار-لزوم هدایت افکار عمومی به سمت حفاظت از اراضی ملی
شرح خبر

رئیس دادگستری کازرون:

لزوم هدایت افکار عمومی به سمت حفاظت از اراضی ملی

خبرنگار :
۲۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳:۱۵
کد مطلب : 10631
204

رئیس دادگستری کازرون با تاکید به لزوم هدایت افکار عمومی به سمت حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی گفت: دستگاه‌های اجرایی، مردم، گروه‌های مردم نهاد و رسانه‌ها برای حفاظت از اراضی ملی و محیط‌زیست وارد عمل شوند.

به گزارش "کازرون خبر" ،سید ابراهیم موسوی صبح امروز در جلسه شورای پیشگیری از تخریب و حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی که با حضور اعضای این شورا برگزار شد، با اشاره به اینکه نگاه ما در شورای پیشگیری نگاه سیاسی، جناحی، قومی و قبیله‌ای نیست، اظهار داشت: نگاه ما کارشناسی و برای حفظ محیط زیست و منابع طبیعی است.

وی با بیان اینکه باید جلوی تخریب اراضی ملی و منابع طبیعی حالا چه برای مالکیت و چه برای تفریح گرفته شود، گفت: چرایی بی‌رویه مراتع رو به گسترش است که این خسارت کمتر از خسارت انسان نیست و باید جلوی این کار نیز گرفته شود.

رئیس دادگستری کازرون هدایت افکار عمومی به سمت حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی را خواستار شد و افزود: دستگاه‌های اجرایی، مردم، گروه‌های مردم نهاد و رسانه‌ها برای حفاظت از اراضی ملی و محیط‌زیست وارد عمل شوند.

موسوی با اشاره به احداث جاده در اراضی ملی شهرستان کازرون گفت: این اراضی ملی نباید تحت تاثیر فضاسازی قرار گیرد و اگر واقعاً از نظر زیست محیطی احداث جاده ضرر دارد سکوت ما خیانت و یک نوع معامله است.

 وی با بیان اینکه ما از دستگاه‌های متولی فقط انتظار مخالفت نداریم بلکه انتظار مقاومت هم داریم تاکید کرد: بر اساس کارشناسی و تجربیات احداث جاده در اراضی ملی و جنگل‌ها باعث تخریب می‌شود و همکاری در احداث جاده در واقع خیانت است.

رئیس دادگستری کازرون در ادامه افزود: همانطور که مردم در گذشته با جاده محلی و مال‌رو به باغ‌های خود دسترسی داشتند اکنون که نه باغ‌ها اضافه شده نه منابع آب، نیز می‌توانند همان دسترسی را داشته باشند.

موسوی از مسوولان خواست تا اعلام کنند چه کسانی در این ۳۰ یا ۴۰ سال توانسته‌اند تغییر کاربری مثل فضای سبز به مسکونی و دیگر تغییر کاربری بگیرند و اظهار داشت: در شهر برای تپه و دیگر جاها توانستند تغییر کاربری بگیرند و ما می‌گوییم قانونی است ولی بگویند چه کسانی توانستند تغییر کاربری بگیرند و آیا مردم عادی هم می‌توانند چنین کاری انجام دهند.

وی افزود: رسانه‌ها از مسوولان و حتی رئیس دادگستری و دیگران بخواهند که فلان جا که تغییر کاربری گرفته بر چه اساسی بوده است.

رئیس دادگستری کازرون با بیان اینکه مردم عادی اگر منابع طبیعی را تخریب می‌کنند یا از روی جهل یا نیاز است گفت: ما باید هم نیاز و هم جهل را از بین ببریم.

موسوی متذکر شد:در قضیه جاده در اراضی ملی نه به کسی مجوز می‌دهیم و نه جلوی کسی را می‌گیریم بلکه به نظر کارشناس عمل می‌کنیم.

وی تاکید کرد: وظیفه قانونی ما در برابر تخریب اراضی ملی این است که بایستیم و می‌ایستیم.

حجت‌الاسلام عبدالحسین لطفی دادستان کازرون نیز در این جلسه با بیان اینکه وظیفه وجودی ما جلوگیری از تخریب اراضی ملی و منابع طبیعی این است که نگذاریم تخریب صورت بگیرد که بعد بخواهیم برخورد قضایی و انتظامی صورت گیرد اظهار داشت: باید به این مسئله عمیق‌تر نگاه کنیم.

وی گفت: عمیق‌تر نگاه کردن به تخریب و حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی مهم است و این به معنی آن است که آینده‌ای که چندین سال بعد قرار است اتفاق بیفتد را در نظر بگیریم.

لطفی با بیان اینکه وظیفه همه اداره‌ها و متولیان حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی را قانون مشخص کرده است افزود: همه متولیان و اداره‌ها کارشناسان خود را به موقع توجیه و ارشاد کنند که تصمیمات و کارشناسی که در این زمینه گرفته می‌شود مطابق با وظایف و مسائل شهرستان باشد، بعد تصمیم گرفته شود.

وی یکی از مشکلات حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی شهرستان کازرون را احداث جاده در منطقه پرورش گوزن دانست و گفت: آیا از خود پرسیده‌ایم اگر در آن قسمت کوه که درختان را برای احداث آن قطع می‌کنیم بعد از آن چه می شود؟

دادستان کازرون در ادامه افزود: با توجه به فرهنگ ضعیفی که در زمینه حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی داریم بعد از مدتی آنجا جایگاه خوشگذرانی و روشن کردن آتش و همچنین از بین بردن منابع می‌شود و آیا این زیستگاه پرورش گوزن در امان می‌ماند؟

لطفی تاکید کرد: وقتی مردم دردمندانه نسبت به مسائل زیست محیطی اطلاع می‌دهند رئیس اداره و متولی آن نسبت به آن بی‌تفاوت نباشد.

سرهنگ محمد عبادی‌نژاد فرمانده نیرو انتظامی شهرستان کازرون نیز در سخنانی با تشکر از همکاری رسانه‌ها در خصوص حساسیت به محیط زیست و تذکرات لازم در ایام نوروز اظهار داشت: همه آحاد جامعه و متولیان امر در زمینه تخریب و حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی باید حساس باشند.

وی با اشاره به گرم شدن هوا نسبت به آتش‌سوزی در جنگل و منابع طبیعی هشدار داد و گفت: همه مسوولان و دلسوزان منابع طبیعی و جنگل‌ها با تجهیزات به‌روز در آماده باش کامل باشند تا شاهد کمترین خسارت در صورت ایجاد حادثه باشیم.

عبادی‌نژاد با بیان اینکه نیروی انتظامی برای حفاظت از محیط زیست و اراضی ملی در کنار دیگر دستگاه‌ها و متولیان است از مردم خواست تا نسبت به این موضوع حساس باشند و اگر کوره زغالی و یا تخریب منابع طبیعی و اراضی ملی و یا کشت خشخاش را مشاهده کردند گزارش دهند.

اخبار مرتبط:

موافق: 3219
مخالف: 2014

کازرون خبر پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد را منتشر نخواهد کرد . لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید. توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائیدچندرسانه ای