شرح خبر

کرسی آزاد اندیشی با موضوع برخورد با آمریکا در صحنه بین الملل ؛

جاویدی: با آمریکا تعاملی هدفمند در راستای حفظ منافع ملی برقرار شود/ تقی پور:60سال نه فقط با آمریکاتعامل داشتیم بلکه آب خوردنمان هم با اجازه آمریکا بود،بگویید چه گشایشی برای ملت داشت

خبرنگار :
۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۶:۱۳
کد مطلب : 6909
204

از مواردی که بیش از همه چیز در این کرسی تعجب آور بود بکارگیری یکی از اساتید به عنوان داور و مجری بود که سابقا در دانشگاه حاشیه ساز بوده و عملا هیچ تخصصی در زمینه اجرای برنامه و موضوع مناظره نداشت .

به گزارش سرویس سیاسی "کازرون خبر" ، اولین تشکل اسلامی مستقل دانشگاه سلمان فارسی (قلم و اندیشه)، نخستین کرسی آزاد اندیشی با موضوع برخورد با آمریکا در صحنه بین الملل در تالار اجتماعات علامه دوانی دانشگاه برگزار کرد.

این نشست سوم آذر ماه از ساعت دوازده و سی دقیقه تا ساعت پانزده ادامه یافت .

سخنرانان این  نشست آقایان اسرافیل جاویدی (دانشجوی دوره دکتری) و قاسم تقی پور(کارشاس مسایل تاریخی) بودند که به طرح مباحث مختلفی در ارتباط باچگونگی برخورد با آمریکا پرداختند.

مناظره دانشگاه سلمان

جاویدی ضمن تاکید بر عزت، حکمت و مصلحت بیان کرد :  ضروری است با همه کشور ها از جمله آمریکا تعاملی هدفمند  در راستای حفظ منافع ملی برقرار شود.

وی گفت : برای مقابله با نظام سلطه، ضمن حفظ شعارهای انقلابی، باید به تهیه الگوی مناسب و قابل ارایه به جهان همت گماشت و تمام هزینه استکبار جهانی را ملت ایران پرداخت نکند.

تقی پور نیز ضمن برشمردن بدعهدی های آمریکا در طول رابطه شصت ساله اش با ایران بیان کرد: دشمنی های مکرر آمریکا در ارتباط با ایران و  بدعهدی دولتمردان آن، سبب سلب اعتماد ملت ایران از وی شده است.

وی گفت : در یک دوره شصت ساله ایران نه فقط با آمریکا ارتباط داشته بلکه آب خوردنش هم با مدیرت آمریکایی ها صورت میگرفت و اگر قرار بود برای ملت ایران گشایشی باشد چرا در ان زمان صورت نگرفت در حالی که یک نقطه روشن در کارنامه ارتباط ما با آمریکا در آن سالها وجود دارد جز غارت و توحش نسبت به اموال و ملت ایران .

  تقی پور علاوه بر بیان عهد شکنی های مکرر آمریکا در رابطه اش با ایران به برشمردن این نوع رفتار آمریکا با دیگر کشورها پرداختند و با تاسی به بیاناتی از حضرت امام خمینی اظهار داشت که در عین حال، اگر آمریکا تغییر واقعی کند مانعی برای برقراری رابطه با وی نیست.

داوری و مدیریت این کرسی آزاد اندیشی را جناب رسول بلاغی بر عهده داشتند که در ابتدا ضمن برشمردن رویکرد های موجود نسبت به نوع رابطه با آمریکا با طرح سوالات اساسی، جلسه را هدایت کردند.

در ابتدای جلسه معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه به بیان آسیب های کرسی های ازاد اندیشی و عدم رونق درخور آن پرداخت که از نظر وی اهم نقاط ضعفی که در اجرای کرسی های آزاد اندیشی پیش می آید عبارت است از عدم توجه به مکان برگزاری این کرسی ها که در دانشگاه است از طرف بعضی از سخنرانان و عدم رعایت خطوط قرمز از طرف عده ای دیگر و در نهایت سو استفاده از احساسات و هیجانات جوانان دانشجو از طرف عده ای از سخنرانان.

از حواشی این مناظره نیزمی توان به صندلی های خالی سالن و فضای سرد حاکم اشاره کرد .

 همچنین از دیگر مواردی که بیش از همه چیز تعجب آور بود بکارگیری یکی از اساتید به عنوان داور و مجری بود که سابقا در دانشگاه حاشیه ساز  بوده و عملا هیچ تخصصی در زمینه اجرای برنامه و موضوع مناظره نداشت .

مناظره دانشگاه سلمان

 

اخبار مرتبط:

موافق: 3219
مخالف: 2014

کازرون خبر پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد را منتشر نخواهد کرد . لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید. توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید

 • ناشناس

  • ۱۳۹۵/۹/۸ ۱۰:۴۹    

  چرا هیئت نظارت بر تشکل ها با انتخاب این شخص به عنوان داور مختالفتی نکرد

  جهاد ادامه دارد:
  یکی از دسته گل هایی که این داور به آب داده بود

  http://kazeroonkhabar.ir/news/show/2103/%D8%AA%D9%88%D9%87%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%B9%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AD%D8%B3%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B2%D8%B1%D9%88%D9%86

  10
  1
 • ناشناس

  • ۱۳۹۵/۹/۱۲ ۰:۰۴    

  این استاد به عنوان یکی از اساتید باسابقه و باسواد در حوزه تاریخ و سیاست می باشد. و از اصلاح طلبان پر و پا قرص می باشد

  6
  4
 • دانشجوی علوم مهندسی

  • ۱۳۹۵/۹/۱۳ ۸:۴۵    

  هنوز هم جای سئوال دارد که چرا حوزه معاونت فرهنگی این استاد گرامی را به عنوان داور این مناظره برگزید و واقعاً چه هدفی پشت این کار است؟
  من در بخشی از این جلسه حضور داشتم.
  استقبال بسیار کم رنگی شده بود شاید در حدود 40 نفر از جه کل دانشجویان آمدند.
  برای من جای تجب و پرسش دارد که هدف از این نوع انتخاب افراد چه بوده و در پشت پرده عزیزان برگزار کننده دنبال چه هستند و چه طرحی برای آینده این دانشگاه دارند.
  باید رییس دانشگاه سلمان هوشیار باشد و به دقت اوضاع را رصد کند!!!!

  4
  2
 • ناشناس

  • ۱۳۹۵/۹/۱۳ ۱۰:۱۰    

  با سلام
  سه رویکرد ارایه شده از سوی این استاد عزیز
  اسلام آمریکایی، استکبار و امریکا ستیزی و تعامل با امریکا بر مبنای دیپلماسی برد برد همان برجام بوده است که با نظر رهبری انجام گرفته است
  بالاخره بنا به فرمایش امام دشمنی با امریکا که همیشگی نیست

  3
  1
 • ناشناس

  • ۱۳۹۵/۹/۱۳ ۱۰:۴۳    

  وقتی خط قرمز نظام ارتباط با امریکا است. باید هم فضای سرد و بی روح حاکم باشد

  1
  3
 • ناشناس

  • ۱۳۹۵/۹/۱۳ ۱۱:۵۷    

  بنده دانشجوی ایشان هستم
  یک استاد کاملا سکولار

  4
  1
 • ناشناس

  • ۱۳۹۵/۹/۱۳ ۱۶:۳۵    

  از گذاشتن این خبر ضایع شدید نه غلام
  مشکلی نیست صبر کنید با دوا درمان خوب میشین

  2
  2
 • دهقان

  • ۱۳۹۵/۹/۱۳ ۱۷:۴۲    

  مهندس بلاغی از استادان با تجربه دانشگاه است و در این جلسه با بی طرفی کامل جلسه و بحث ها را هدایت کرد.

  2
  4
 • ناشناس بمونم بهتره

  • ۱۳۹۵/۹/۱۳ ۱۸:۰۶    

  نمی دانم تا کی باید وضعیت فرهنگی این دانشگاه را تحمل کنیم.ظاهراً که هرگز درست نمی شود. تا کی این شهر باید تاوان ندانم کاریهای متولیان فرهنگی دانشگاه سلمان را بپردازد.به وضعیت ظاهری دانشجویانتان برسید .
  هیاتهتای نظارت بر تشکلها در این دانشگاه منفعل عمل می کنند.
  چرا حساسیت ایجاد می کنید و نمی گذارید کارها روی روال باشد.

  5
  1
 • رضایی

  • ۱۳۹۵/۹/۱۹ ۱۱:۱۳    

  از مهندس بلاغی متشکریم

  1
  3
 • ناشناس

  • ۱۳۹۵/۹/۲۰ ۹:۳۲    

  واقعا با این اخبار به کجا چنین شتابان

  0
  0


چندرسانه ای