A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/kazeroon/domains/kazeroonkhabar.ir/public_html/index.php:15)

Filename: libraries/Session.php

Line Number: 662

 // // اخبار-اگر به داد مردم کازرون نرسید افشاگری میکنیم /شهردای و شورای شهر به قیمت درآمدزایی برای شهرداری، هر خفت و خطری را برای مردم این شهر نپذیرند
شرح خبر

پایش مردمی حفظ حریم چاه های آب اشامیدنی کازرون مطرح کرد ؛

اگر به داد مردم کازرون نرسید افشاگری میکنیم /شهردای و شورای شهر به قیمت درآمدزایی برای شهرداری، هر خفت و خطری را برای مردم این شهر نپذیرند

خبرنگار :
۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۰:۱۹
کد مطلب : 6911
204

از رئیس اداره آبفای کازرون انتظار می‌رود با توجه به تاکیدات مرکز استان مبنی بر مخالفت با مسکونی شدن حریم آب آشامیدنی کازرون فعال‌تر و دلسوزانه‌تر وارد عمل شود و به قیمت سود مالی یک نفر، منابع آب شرب یک شهر را نابود نکند.

به گزارش سرویس اجتماعی " کازرون خبر" ، پویش مردمی حفظ حریم چاههای آب شرب کازرون در کانال تلگرامی خود منتشر کرد :

همه شواهد و مدارک موجود حاکی از غیرقانونی بودن و  تخلف آشکار قانونی و اداری در مسکونی شدن حریم چاه آب آشامیدنی کازرون می‌باشد.
تغییر حریم چاه آب آشامیدنی کازرون از فضای سبز به مسکونی، نه تنها مورد تائید کارشناسان اداره آب و سازمان آبفای استان فارس نیست، بلکه بالاتر از  آن هیچ کمیته و کمیسیونی صلاحیت داری  این تغییر غیرقانونی را تائید و تصویب نکرده است.
این اقدام بطور کامل غیرقانونی و با روابط خاص از طریق پایمال کردن حقوق مردم کازرون و نادیده گرفتن وضعیت آب آشامیدنی کازرون صورت گرفته که بطور کامل مخالف مصلحت و منافع عمومی و حق حیات سالم مردم کازرون است.
از شهردای و شورای شهر کازرون انتظار می‌رود به قیمت درآمدزایی برای شهرداری، هر خفت و  خطری را برای مردم این شهر نپذیرند و با توجه به خیر و صلاح مردم کازرون از مسکونی کردن حریم چاه آب آشامیدنی کازرون صرف نظر کنند و با اعتراض نسبت به رای کمیسیون ماده پنج که سهم بسیار ناچیزی را برای شهرداری در نظر گرفته است، کاربری فضای سبز را به این زمین بازگردانند.
از رئیس اداره آبفای کازرون انتظار می‌رود با توجه به تاکیدات مرکز استان مبنی بر مخالفت با مسکونی شدن حریم آب آشامیدنی کازرون فعال‌تر و دلسوزانه‌تر وارد عمل شود و به قیمت سود مالی یک نفر، منابع آب شرب یک شهر را نابود نکند.

طی روزهای آینده دلایل و شواهد کافی مبنی بر چگونگی طی روند غیرقانونی و دور زدن قانون توسط برخی افراد خاص برای تبدیل حریم چاه آب شرب به منطقه مسکونی ارائه می‌شود و مشخص خواهد شد که نه تنها تبدیل فضای سبز و حریم چاه آب باهنر به زمین مسکونی بصورت غیرقانونی انجام شده بلکه پیشتر سازمان آبفای فارس مخالفت قاطع خود را با هرگونه ساخت و ساز در این حریم و به خطر افتادن آب شرب کازرون اعلام کرده بود، با این شرایط  از اداره آبفای کازرون نیز انتظار می‌رود با توجه به مخالفت آشکار و دستورات مکرر و پی در پی سازمان آبفای فارس، همسو با مردم  و مسئولان دلسوز سازمان آبفا در شیراز ، از به خطر افتادن حریم آب آشامیدنی کازرون جلوگیری کند.

 

همچنین این پویش با انتشار تصاویر نامه هایی در رابطه با پیگیریهای اداری صدورمجوز چاه اب در این ناحیه شهر افشاگری کرد .

انتشار سه سند جدید پیرامون رعایت حریم چاه آب آشامیدنی کازرون نشان داد که حدقل در سه مورد، با وجود تاکیدات مکرر مقامات استانی، و هشدار نسبت به امکان در خطر قرار گرفتن منابع آبی کازرون، از سوی مسئولین شهری کازرون، دستورالعمل ها نادیده گرفته شده و تغییر حریم چاه آب آشامدینی کازرون بدون توجه به هشدارهای پیشین، به صورت تخلف آمیز و کاملا غیر قانونی دنبال شده است.

از میان سه سند منتشر شده، دو سند مربوط به نامه سازمان آبفای استان فارس و یک نامه دیگر مربوط به شورای تامین استان فارس در مورد لزوم رعایت حریم چاه آب آشامیدنی در سراسر استان می‌باشد.

در نامه شورای تامین استان فارس که در تاریخ 30 دی ماه 1392 صادر شده، شورای تامین استان فارس به منظور جلوگیری از آلودگی آب های آشامیدنی با تاکید فراوان، دستور جلوگیری از هرگونه واگذاری انشعاب آب و برق در حریم‌های 25 ساله آب‌های شرب را صادر کرده و از ادارات برق، آب و شهرداری‌ها و... خواسته است تا در تمام نقشه‌های تفصیلی شهری و توسعه شهری، حریم منابع آبی به طور کامل رعایت شود.

با وجود این دستور روشن و مشخص اما، در کمال تاسف حتی با وجود این که حریم چاه آب آشامیدنی کازرون در نفشه تفصیلی شهر، به عنوان زمین فضای سبز عنوان شده، شهرداری و اعضای شورای شهر کازرون بدون توجه به دستورات شورای تامین و بدون هیچ گونه عاقبت اندیشی و نتیجه کار، موافقت خود را با تغییر کاربری این زمین از فضای سبز به مسکونی اعلام کرده و هیچ گونه مخالفت و اقدامی را برای جلوگیری از آسیب‌های غیرقابل جبران به آب آشامیدنی شهر کازرون به عمل نیاورده‌اند. بدون شک این نقطه ضعف و لکه سیاهی در کارنامه شهردای و شورای شهر فعلی خواهد بود که به بهانه عدم بودجه کافی، اقدام به فروش حریم چاه آب شرب کازرون و تبدیل کردن آن به زمین مسکونی داده‌اند و مطمئنا آقایان شورا و شهرداری کازرون، باید در پیشگاه مردم و خداوند پاسخگوی این بی توجهی به آینده شهر باشند.

در دو نامه مهمتر و جدیدتری که منتشر شد و مربوط به اردیبهشت و خردادماه امسال (1395) می‌باشد، رئیس امور آبفای استان فارس به طور واضح از روسا و مدیران ادارات کازرون خواسته است که از مسکونی شدن حریم چاه آب این شهر جلوگیری کنند.

مهندس قلندری رئیس دلسوز آبفای فارس، با معرفی شخصی به نام "ی.ر"  که خود را مالک زمین معرفی کرده و به اداره آبفای فارس مراجعه و درخواست غیرقانونی تغییر حریم و مسکونی کردن حریم چاه آب شرب کازرون را داشته است، از مسئولان شهر کازرون اعم از شهردار، فرماندار، شورای شهر و رئیس آبفای کازرون خواسته است بدلیل ایجاد خطر آلودگی آب شرب کازرون، با درخواست غیرقانونی آقای "ی.ر" به طور قاطعانه مخالفت کنند، که در کمال تاسف با وجود دستورات و هشدارها از مراکز استان، اما برخی مسئولان در شهر کازرون اقدامی برای جلوگیری از وقوع این تخلف انجام نداده و نمی‌دهند.

متاسفانه این در حالی است که قبلا برخی روسای ادارات در کازرون؛ تقصیر و اشتباه کار را بر گردن مسئولان مرکز استان و بروز تخلف را از مرکز استان عنوان می‌کردند، اما حال مشخص شده منشا این تخلفات و تضییع حقوق مردم  از ادارات موجود در شهر کازرون بوده است. در حالی که مرکز استان از جمله سازمان آبفای فارس در دو نامه شدیدالحن و با ذکر نام شخص متخلف خواستار جلوگیری از اقدام خطرناک ساخت خانه و ایجاد انشعاب فاضلاب در کنار چاه آب آشامیدنی کازرون شده است.

انتشار این دو نامه نشان داد از آن جا که تخلفات صورت گرفته درباره صدور مجوز ساخت و ساز در مجاورت چاه آب کازرون که مخالفت مرکز استان را نیز به همراه داشته، در شهر کازرون صورت گرفته است؛ لذا گره موجود و رفع این بحران نیز میبایست از درون این شهر و با همت و اراده مسئولان شهر کازرون از جمله اداره آبفا، شهرداری و شورای شهر صورت پذیرد. به طور قطع ادامه این تخلف به معنای اهمال و عدم جدیت این سه مرکز اجرایی در کازرون برای رفع و جلوگیری از بحران آتی برای منابع آب کازرون خواهد بود. سه اداره ای که نقش بسزایی در ایجاد تخلف مذکور داشته اند و حال خود می‌بایست گره کار را باز کنند.

 

منبع خبر : پویش مردمی حفظ حریم چاههای آب شرب کازرون

اخبار مرتبط:

موافق: 3219
مخالف: 2014

کازرون خبر پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد را منتشر نخواهد کرد . لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید. توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائیدچندرسانه ای