// // اخبار- مدافع حرم لبنانی که طی ماه گذشته شهید شدند + عکس
شرح خبر

مدافع حرم لبنانی که طی ماه گذشته شهید شدند + عکس

خبرنگار :
۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۳:۳۳
کد مطلب : 8682
204

ماه ژوئیه سال ۲۰۱۷ نام ۳۶ تن از شهدای زینبی لبنان را در تاریخ ثبت کرد. اکثر شهدای این ماه مربوط به نبرد شهرک عرسال بوده‌اند.

لبنان یکی از کشورهایی است که طی شش سال جنگ سوریه با گروهک‌های تروریستی به‌عنوان یکی از گروه‌های اصلی مقاومت در صحنه مبارزه با تکفیری‌ها حضور داشته و کنار مجاهدان ایرانی، افغانستانی، پاکستانی، عراقی و سوری در زمره مدافعان حرم اهل بیت(ع) شهدای بسیاری تقدیم جبهه مقاومت کرده است. خط مقاومت اسلامی برای حزب‌الله لبنان که مهمترین و اصلی‌ترین گروه مقاومت این کشور محسوب می‌شود در حال حاضر در دو جبهه نبرد با صهیونیست‌ها در مرز لبنان و نبرد با تکفیری‌ها در سوریه تعریف می‌شود. رزمندگان لبنانی، در اطلاعیه‌های خود از شهدای مدافع حرم با عنوان «شهید زینبی» یاد می‌کنند.

ماه ژوئیه سال 2017 نام 36 تن از شهدای زینبی لبنان را در تاریخ ثبت کرد. تعداد شهدای حزب‌الله این ماه در یک سال اخیر بی‌سابقه بوده است. اکثر شهدای این ماه مربوط به نبرد شهرک عرسال بوده‌اند که طی عملیات‌های انجام‌شده مناطق وسیعی از اطراف این شهرک از دست تکفیری‌ها آزاد شد. این شهرک در نزدیکی مرزهای مشترک سوریه و لبنان واقع است. میان شهدای ماه ژوئیه نام یکی از فرماندهان حزب‌الله، شهید حمزه حسن حاج دیاب (ابوعباس) دیده می‌شود. مشخصات و تصاویر شهدای گرانقدر مدافع حرم لبنانی که در ماه ژوئیه 2017 به شهادت رسیدند به‌همراه گزیده فیلم‌هایی از مراسم وداع و تشییع پیکر مطهر این شهدای حزب‌الله در ادامه می‌آید:

فرمانده شهید «حمزه حسن الحاج دیاب» ملقب به «ابوعباس» پدر شهید «علی محمد الحاج دیاب» است. او از اهالی شهر کوچک «شمسطار» در منطقه بقاع لبنان و ساکن «حی السلم» در  ضاحیه جنوبی بیروت بود. او در 31 ژوئیه 2017 در شهرک عرسال به شهادت رسید. این شهید پدر شهید «محمد الحاج دیاب» بود که بیش از سه سال پیش در نبرد با گروه‌های تکفیری در شهرک «الصرحه» در منطقه قلمون در حومه شهر دمشق به شهادت رسید.

شهید زینبی «قاسم محمد العجمی» از اهالی شهر کوچک «القماطیة» در شمال لبنان و ساکن «الاوزاعی» در ضاحیه جنوبی است. او در 26 ژوئیه 2017 به شهادت رسید.

شهید زینبی «احمد علی الحاج حسن» ملقب به «ابومحمد» از اهالی شهر کوچک «شعث» در منطقه بقاع لبنان و ساکن «الاوزاعی» در ضاحیه واقع در جنوب لبنان بود. او در 26 ژوئیه 2017 به شهادت رسید.

شهید زینبی «فؤاد احمد ابوحرب» ملقب به «ابوصالح» از اهالی روستای «ایعات» در منطقه بقاع لبنان ساکن ضاحیه جنوبی بیروت بود که در 25 ژوئیه به شهادت رسید.

شهید زینبی «محمد سهیل الحاج حسن» ملقب به «ابوحسن» از اهالی روستای «شعث» در منطقه بقاع لبنان و ساکن «برج البراجنة» بود که در 25 ژوئیه 2017 به شهادت رسیده‌ است.
شهید زینبی «علی الرضا قاسم عبید» ملقب به «میثم» پسر «الشیخ قاسم عبید» از اهالی روستای «قرحا العکاریة» است که در 25 ژوئیه 2017 به شهادت رسیده است.

شهید زینبی «اسماعیل غسان اَمهز» از اهالی روستای «نبحا» در منطقه بقاع لبنان است که در 24 ژوئیه 2017 به شهادت رسید.

شهید زینبی «محمد جمیل حسن» از اهالی روستای «حارة الفیکانی» در منطقه بقاع لبنان است که در 24 ژوئیه 2017 به شهادت رسید.

شهید زینبی «علاء احمد کرنیب» ملقب به «ابوصالح» از اهالی روستای «حداثا» در جنوب لبنان است که در 23 ژوئیه 2017 به شهادت رسید.

شهید زینبی «حسن عباس المصری» از اهالی روستای «طلیا» در منطقه بقاع لبنان است که در 23 ژوئیه 2017 به شهادت رسید.

شهید زینبی «جعفر علی مشیّک» ملقب به «ابوحیدر» از اهالی روستای «کفردان» در منطقه بقاع لبنان است که در 23 ژوئیه 2017 به شهادت رسید.

شهید زینبی «محمد حسن العزّی» از اهالی روستای «النبطیة الفوقا» در جنوب لبنان است که در 22 ژوئیه 2017 به شهادت رسید.

شهید زینبی «حسین علی اسماعیل» ملقب به «ساجد» از اهالی روستای «تولین» در جنوب لبنان و ساکن «الحرش ــ الغبیری» بود که در 22 ژوئیه 2017 به شهادت رسیده است.

شهید زینبی «مهران محمد الطقش» ملقب به «جواد» از اهالی روستای «العقیدیة» در منطقه بقاع لبنان است که در 22 ژوئیه 2017 به شهادت رسیده است.

شهید زینبی «فضل عباس بزّی» از اهالی شهر «الصمود بنت‌جبیل» است که در 22 ژوئیه 2017 به شهادت رسیده است.

شهید زینبی «محمد مهدی عساف» از اهالی روستای «الهرمل» در منطقه بقاع لبنان است که در 22 ژوئیه 2017 به شهادت رسیده است.

شهید زینبی «حسین زهیر عساف» از اهالی روستای «بوادی» در منطقه بقاع لبنان است که در 22 ژوئیه 2017 به شهادت رسیده است.

شهید زینبی «علی محمد المقداد» از اهالی روستای «مقنة» در منطقه بقاع لبنان است که در 22 ژوئیه 2017 به شهادت رسیده است.

شهید زینبی «محمود علی عسیلی» از اهالی روستای «رشاف» در جنوب لبنان است که در 22 ژوئیه 2017 به شهادت رسید.

شهید زینبی «محمد عصام سلامة» از اهالی روستای «الاوزاعی» است که در 22 ژوئیه 2017 به شهادت رسیده است.

شهید زینبی «حسن سمیر سیف‌الدین» از اهالی شهر کوچک «لاسا المقاومة» است که در 22 ژوئیه 2017 به شهادت رسیده است.

شهید زینبی «محمد طالب شعیب» از اهالی روستای «الشرقیة» و ساکن روستای «تول» است که در 21 ژوئیه 2017 به شهادت رسید.

شهید زینبی «مهدی محسن رعد» از اهالی شهر بعلبک در منطقه بقاع لبنان است که در 21 ژوئیه 2017 به شهادت رسید.

شهید زینبی «حسین علی حمود» ملقب به «جواد» از اهالی روستای «بیت‌لیف» در منطقه جنوب و ساکن برج البراجنة است که در 21 ژوئیه 2017 به شهادت رسید.

شهید زینبی «حسن علی حمود» از اهالی روستای «الطیبة» در منطقه جنوب است که در 21 ژوئیه 2017 به شهادت رسید.

شهید زینبی «یاسر اَیمن شمص» پسر «شیخ ایمن شمص» از اهالی شهر بعلبک در منطقه بقاع لبنان است که در 21 ژوئیه 2017 به شهادت رسیده است.

شهید زینبی «حسین زهیر سلیم» ملقب به «جواد» از اهالی منطقه ضاحیه جنوبی بیروت (الغبیری) است که در 21 ژوئیه 2017 به شهادت رسیده است.

شهید زینبی «صالح محمد الهق» ملقب به «کمیل» از اهالی روستای «الکوّاخ» در منطقه بقاع لبنان است که در 11 ژوئیه 2017 به شهادت رسیده است.

شهید زینبی «احمد حسین صبرا» ملقب به «ابوعلی» از اهالی روستای «تول» در جنوب است که در 11 ژوئیه 2017 به شهادت رسیده است.

شهید زینبی «مهدی سلیمان یونس» ملقب به «حیدر» از اهالی روستای «بریتال» است که در 11 ژوئیه 2017 به شهادت رسیده است.

شهید زینبی «علی طالب منون» ملقب به «یاسر» از اهالی روستای «خربة سلم» در جنوب است که در 8 ژوئیه 2017 به شهادت رسیده است.

شهید زینبی «محمد حسین علی الهق» ملقب به «ابوتراب» از اهالی روستای «الکواخ» در منطقه بقاع است که در 8 ژوئیه 2017 به شهادت رسیده است.

شهید زینبی «مهدی حسان ابوحمدان» از اهالی روستای «تعلبایا » در منطقه بقاع است که در 8 ژوئیه 2017 به شهادت رسیده است.

شهید زینبی «کریم کرم کریم» ملقب به «علی الرضا» از اهالی روستای «شقراء» در جنوب است که در 7 ژوئیه 2017 به شهادت رسیده است.

شهید زینبی «ابراهیم حیدر جونی» ملقب به «علی الاکبر» از اهالی شهر کوچک «الغازیة» در جنوب لبنان است که در 7 ژوئیه 2017 به شهادت رسیده است.

شهید زینبی «مهدی قیس خضر» ملقب به «ساجد» از اهالی روستای «کفرملکی» در منطقه جنوب و ساکن «حارة صیدا» بود که در اول ژوئیه 2017 به شهادت رسیده است.

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط:

موافق: 3219
مخالف: 2014

کازرون خبر پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد را منتشر نخواهد کرد . لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید. توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائیدچندرسانه ای