// // اخبار-آیا شهرستان کازرون فاقد استعداد و ظرفیت فرمانداری ویژه است؟؟
شرح خبر

علی اسدزاده

آیا شهرستان کازرون فاقد استعداد و ظرفیت فرمانداری ویژه است؟؟

خبرنگار :
۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۸:۱۳
کد مطلب : 8699
204

چندین بار پیشنهاد ارتقا فرمانداری شهرستان کازرون به فرمانداری ویژه، به عنوان کمترین توقع و مطالبه مردم شریف و نجیب کازرون قبل از تقسیم شهرستان داده شده است

از چندین سال قبل که موضوع مستعد بودن بعضی از  بخش های تابعه شهرستان کازرون برای شهرستان شدن مطرح شد، چندین مطلب و مقاله در این رابطه و در صورت واجد شرایط قانونی بودن، از حقوق اهالی آن بخش ها حمایت شد، ولی چه خوب است که ارتقا بخش ها به شهرستان و فراهم شدن زمینه بهتر توسعه و پیشرفت آنها که تقاضای به حقی هم هست و بعضاً نسبت به بعضی از شهرستان های جدیدالتاسیس هم، دارای موقعیت و شرایط بهتری می باشند، باعث ضایع شدن و از رونق افتادن شهرستان کهن و تاریخی کازرون نشود.

کازرونی که روزگاری، محدوده جغرافیایی آن به سمت غرب تا بهبهان و به نظر بعضی صاحب نظران تا رامهرمز،از ناحیه شرق فراشبند را در برداشته و از سمت جنوب ،دالکی در محدوده ی آن بوده و از طرف شمالی هم دشت ارژن،چهل چشمه را در خود داشته است و از نظر بعضی صاحب نظران قدمت کازرون بیش از شیراز هم بوده و بعدها هم دومین شهرستان فارس محسوب می شد و به عنوان یک قطب مهم اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و امنیتی جنوب غرب فارس و استان های جدیدالتاسیس بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد بوده است، لذا به هیچ وجه نه به مصلحت کشور و نظام است و نه سزاوار، که سرزمین های صاحب تمدن و نام و نشان تاریخی در پرتو توسعه و پیشرفت جاهای دیگر، از رونق بیافتد و جایگاه تاریخی خود را از دست بدهد و باعث مهاجرت بیشتر ساکنین خود گردد.

بنابراین باید این گونه تقسیمات کشوری همراه با تعریف مشخص و برنامه ای در خور شان جایگاه مرکز شهرستان برای رشد و تعالی آن هم ارائه گردد.

لذا چندین بار پیشنهاد ارتقا فرمانداری شهرستان کازرون به فرمانداری ویژه، به عنوان کمترین توقع و مطالبه مردم شریف و نجیب کازرون قبل از تقسیم شهرستان داده شده است و حدود یک سال قبل از برگزاری کنگره سلمان فارسی از قول استانداری محترم شایع شد که فرموده اند کازرون در اولویت فرمانداری ویژه قرار دارد تا اینکه خبر تصویب ارتقاء فرمانداری های شهرستان های جهرم و فسا در آخرین جلسه هیأت دولت دهم پخش شد و متأسفانه از کازرون در این رابطه خبری نشد.

نمی دانیم این کم لطفی ها و عدم توجه همه جانبه به عدالت اجتماعی مورد ادعا را به حساب سهل انگاری و عدم پیگیری مسئولین شهرستانی بگذاریم یا کم کاری و کم لطفی مسئولین مربوطه بالادست؟

ولی مسئولین محترم وزارت کشور بدانند که این یک خواسته و مطالبه به حق مردمی است که ان شاءالله در دولت جدید شاهد تصویب آن باشیم. با توجه به قدمت و سوابق بسیار درخشان تمدنی، دینی ،مذهبی، بیگانه ستیزی، و پیشتاز بودن در مبارزات انقلابی مردم کازرون و همراهی و حمایت همه جانبه از انقلاب اسلامی، نظام مقدس جمهوری اسلامی و تبعیت از ولایت مطلقه فقیه، کازرون در استان فارس همچون  نگینی در خشان و جایگاهی برتر داشته و شناسنامه انقلابی آن به عنوان یکی از شهرهای حکومت نظام در اوج مبارزات انقلابی ملت رشید ایران و آمار شهدای گران سنگ این دیار در دفاع از جمهوری اسلامی، همه مؤید این مدعاست، علاوه بر اینکه، از قدیم الایام تا کنون بازار بزرگ کازرون به منزله یک قطب اقتصادی، کشاورزی، تولیدی و همچنین کازرون به عنوان یک قطب فرهنگی در منطقه جنوب غرب استان فارس و استان ها و شهرستان های مجاور بوده  و هست، بنابراین بیش از این سزاوار کم مهری و کم لطفی مسئولین نمی باشد.

 به امید اهتمام و رسیدگی هر چه بیشتر و سریعتر به این مطالبه به حق مردم کازرون.

اخبار مرتبط:

موافق: 3219
مخالف: 2014

کازرون خبر پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد را منتشر نخواهد کرد . لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید. توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائیدچندرسانه ای