// // اخبار-مقاله دانش آموزان کازرونی در همایش کشوری ریاضی و کاربردها پذیرفته شد
شرح خبر

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کازرون خبر داد؛

مقاله دانش آموزان کازرونی در همایش کشوری ریاضی و کاربردها پذیرفته شد

خبرنگار :
۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۶:۱۳
کد مطلب : 8783
204

مقاله دانش آموزان کازرونی در همایش کشوری آموزش ریاضی و کاربردها پذیرفته شد .

به گزارش "کازرون خبر" ، معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کازرون در گفتگو با خبرنگار ما گفت: مقاله دانش آموزان کازرونی در اولین کنفرانس آموزش ریاضی و کاربردها پذیرفته شد.

 رضا جاویدی بیان کرد: دانش آموزان هانیه عباسی و سیده طوبی حسینی با تلاش و کوشش زیاد و استفاده از راهنمایی دبیر خود، خانم دکتر مرضیه سعید، مقاله شان با عنوان «بررسی ساختمان هندسی ویروس­ها» در اولین کنفرانس کشوری آموزش ریاضی و کاربردها در کرمانشاه پذیرفته شد.

وی با بیان اینکه دانش آموزان نامبرده از دبیرستان استعدادهای درخشان فرزانگان هستند، افزود: مقاله در مورد بررسی ساختار هندسی ویروس هاست.

جاویدی با اشاره به اینکه ساختمان ویروس ها به ژنوم و پوششی از پروتئین به دور آن محدود است، اظهار داشت: این ساختار پوششی از اشکال هندسی مختلف کروی، مخروطی و ... برخوردار است که خصوصیات ساختمانی هر خانواده ویروس با نحوه انتقال به میزبان، چگونگی اتصال و نفوذ به آن در ارتباط است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کازرون با بیان اینکه این مقاله ساختار هندسی ویروس­ها را از دیدگاه ریاضی بررسی می کند، گفت: این مقاله به صورت ارائه سخنرانی پذیرفته شده است.

جاویدی افزود: بی شک شرکت و حضور دبیران و بویژه دانش آموزان در همایش هایی در سطوح بالای دانشگاهی، باعث رشد و ارتقای دانش حرفه ای، افزایش اعتماد به نفس و تعمیق یادگیری آنان خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: دانش آموزان کازرون استعداد و توانائی های خوبی دارند و امیدواریم با استفاده از استادان مجرب و فراهم شدن امکانات، جایگاه خوبی را در کشور کسب کنیم.

جاویدی در پایان گفت:  به دانش آموزان عزیز توصیه می شود که با مطالعه و به کمک و راهنمایی دبیران خود ضمن درک مفهوم علوم نظری و تئوری، به کاربردهای علوم به ویژه علم ریاضی توجه داشته باشند و اهمیت کاربردی آن را درک کنند.

اخبار مرتبط:

موافق: 3219
مخالف: 2014

کازرون خبر پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد را منتشر نخواهد کرد . لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید. توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائیدچندرسانه ای