// // اخبار-دولت اعتباری برای به‌روز رسانی امکانات نیروی انتظامی اختصاص دهد
شرح خبر

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس:

دولت اعتباری برای به‌روز رسانی امکانات نیروی انتظامی اختصاص دهد

خبرنگار :
۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۵۲:۴۴
کد مطلب : 9116
204

نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه پلیس ما با ابزار گذشته نمی‌تواند با جرائم روز مقابله کند، گفت: دولت باید امکانات و اعتبارات لازم را برای این امور در اختیار نیروی انتظامی بگذارد.

به گزارش "کازرون خبر"، آیت‌الله اسدالله ایمانی ظهر امروز در دیدار با فرماندهان واحدهای مختلف نیروی انتظامی استان با بیان اینکه نیروی انتظامی نیروی ساخته و پرداخته شده در دورن انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: نیروی انتظامی جزئی از نیروهایی است که ضرورت انقلاب وجود آن را تائید کرد و تصویب دست‌اندرکاران آن را به مرحله اجرا گذاشت. 

وی با بیان اینکه آنچه از مجموعه‌های انقلابی توقع می‌رود از نیروی انتظامی نیز همان توقع یا بیشتر برقرار است، گفت: نیروی انتظامی با توجه به مسائل مختلفی که قانون برای آن تعریف کرده مسئولیت‌های گسترده و فراوانی دارد از جمله اینکه در مناسبت‌های مختلف قبل از حضور مردم و  بعد از پایان حضور مردم هم در صحنه است. 

امام جمعه شیراز با بیان اینکه نیروی انتظامی از یک منظر ساخته و پرداخته انقلاب اسلامی است، افزود: این مجموعه در انقلاب شکل گرفته و به وجود آمده، الفبای انقلاب بر آن حاکم است اما از دید و نگاه دیگر از قدیمی‌ترین تشکیلاتی است که بشر با آن اشنا بوده است. 

نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به این امر که از گذشته تاکنون دنیا تفاوت‌هایی زیادی داشته است، بیان کرد: با شرایطی که دنیا دارد و هر روز ابزار جدید و نویی در اختیار انسان قرار می‌گیرد، پلیس نیز باید متناسب با زمان از ابزارهای جدید و نو استفاده کند چراکه امروز جرائم و روش برخورد با آنها با گذشته یکسان نیست. 

آیت‌الله ایمانی با بیان اینکه قوه مجریه باید امکانات نو و جدیدی در اختیار نیروی انتظامی قرار دهد، افزود: امروز چنین نیست که نیروی انتظامی مثل ده سال قبل عمل کنند چراکه مخاطبین و جرائم تغییر کرده و مسائلی که در جامعه درحال شکل‌گیری است با گذشته فرق دارد. 

وی با اشاره به اختلاس‌های فضای مجازی و اینترنتی عنوان کرد: پیچیدگی‌های دنیای امروز با دیروز تفاوت دارد، بحث تنها سخت‌افزار مطرح نیست امروز بحث نرم‌افزار است بنابراین ابزار برخورد با این امور نیز باید رشد کند. 

امام جمعه شیراز با بیان اینکه پلیس ما با ابزار گذشته نمی‌تواند با جرائم روز مقابله کند، گفت: دولت باید امکانات و اعتبارات لازم را برای این امور در اختیار نیروی انتظامی بگذارد. 

نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه تامین امنیت وظیفه اصلی پلیس در همه جای دنیا است، اظهار داشت: در ایران این وظیفه قدری متفاوت است چراکه انقلاب اسلامی این تامین امنیت را با کرامت انسانی همراه کرده که در دیگر جاها دیده نمی‌شود. 

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی حفظ کرامت انسانی و ارزش‌های اخلاقی را جزئی از وظایف خود مطرح کرده، گفت: در دیگر کشورها امنیت بر مبنای تامین معاش مطرح است و کاری به اخلاق و ارزش‌های اخلاقی را ندارند اما جمهوری اسلامی این اجازه را به پلیس داده که ارزشها و کرامت انسانی را با مسائل امنیتی توام کند. 

آیت‌الله ایمانی با بیان اینکه حفظ امنیت اخلاقی در پلیس ایران دیده می‌شود، عنوان کرد: برای حفظ امنیت اخلاقی بسیاری از درون و بیرون با نظام و نیروی انتظامی برخورد کردند گاهی محدودیت ایجاد می‌کردند و برخی از مواقع مانع می‌شدند اما این جزء وظایف نیروی انتطامی است.  

وی با بیان اینکه در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که زیربنای آن معنویت است، اظهار داشت: نمی‌توانیم معنویت را جدا کنیم اساس نظام ما بر معنویت استوار است، این نکته بسیار مهم و ارزشمندی است هرچند سیاست‌های روز دولت‌ها ممکن است آن را در محاق قرار دهد. 

منبع: خبرگزاری تسنیم از شیراز

اخبار مرتبط:

موافق: 3219
مخالف: 2014

کازرون خبر پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد را منتشر نخواهد کرد . لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید. توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائیدچندرسانه ای