// // اخبار-عملیات ساخت بیمارستان کازرون 8 ساله شد/ دانشجویان پزشکی کازرون آواره شهرهای دیگراند
شرح خبر

عملیات ساخت بیمارستان کازرون 8 ساله شد/ دانشجویان پزشکی کازرون آواره شهرهای دیگراند

خبرنگار :
۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۰:۴۵
کد مطلب : 9123
204

عملیات ساخت بیمارستان امام علی (ع) شهرستان کازرون وارد هشتمین سال شد اما هنوز این بیمارستان آماده بهره‌برداری نیست.

به گزارش "کازورن خبر"، عملیات ساخت بیمارستان 96 تختخوابی امام علی(ع) در کازرون از سال 88 در زمینی به مساحت 11/5 هکتار با زیربنای 13 هزار مترمربع آغاز شد.  مسئولان کنونی و سابق شهرستان کازرون بارها وعده افتتاح این بیمارستان را به مردم داده‌اند که از جمله می‌توان به هفته دولت و دهه فجر 95 اشاره کرد که در اغلب رسانه‌ها نیز منعکس شده است.


این بیمارستان آموزشی مربوط به دانشگاه آزاد کازرون است و بناست علاوه بر ارائه خدمات درمانی به مردم مشکلات آموزشی دانشجویان علوم پزشکی این شهرستان و شهرستان‌های اطراف را که مجری رشته علوم پزشکی هستند، برطرف کند.

با گذشت 20 روز از سال تحصیلی 96 و عدم افتتاح بیمارستان، دانشجویان دانشگاه آزاد کازرون اعتراض خود را در قالب نامه‌ای بیان کردند.
در بخشی از این نامه آمده است « سال 95 تمام شد و وعده‌ها باز هم عملی نشد. وارد سال 1396 شدیم و باز وعده‌های تکراری مسئولان شهرستان کازرون مبنی بر راه‌اندازی ساختمان بیمارستان آموزشی امام علی (ع) در سال 1395 تحقق نیافت. چرا ساختمانی که 98 درصد آن تکمیل شده است به سرانجام مقصود نمی‌رسد».


یکی از دانشجویان در این باره می‌گوید: دانشجویان علوم پزشکی کازرون برای ادامه تحصیل با مشکلات بسیاری روبه‌رو هستند از جمله این‌که باید به دیگر شهرها مراجعه کنند و در یک بیمارستان آموزشی ادامه تحصیل دهند.

  به گفته وی، با توجه به شرایط اقتصادی و معیشتی، دانشجویان علوم پزشکی کازرون در استان آواره شدند در صورتی که تکمیل این بیمارستان می‌تواند حداقل هزینه رفتن به شهرهای دیگر را از دوش دانشجو کم کند.امام جمعه کازرون همصدا با دانشجویان
حجت‌الاسلام محمد خرسند، امام جمعه کازرون نیز در این باره با دانشجویان همصدا است. به اعتقاد وی شتاب در ساخت بیمارستان امام علی (ع) هم مشکلات دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی این دانشگاه را برطرف می‌کند و هم به حل مشکلات بهداشت و درمان شهرستان کازرون کمک می‌کند.  وی می‌گوید: بنا بود که دانشگاه آزاد اسلامی کازرون در 2 سال گذشته این بیمارستان را تحویل دهد اما هنوز اقدامی صورت نگرفته است.

علت تاخیر
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون به عنوان متولی این بیمارستان علت تاخیر در افتتاح را کمبود بودجه می‌داند و می‌گوید: در صورت تامین 4 میلیارد تومان دیگر این بیمارستان تکمیل می‌شود.

 

از طرفی میشود گفت درآمد دانشگاه آزاد که از شهریه‌های دانشجویان تامین می‌شود به علت کاهش تعداد دانشجو در سال‌های اخیر سبب شده که درآمد دانشگاه کاهش پیدا کند.

براساس اظهارات مدیران مختلف این دانشگاه، هزینه‌های جاری دانشگاه آزاد کازرون اجازه پرداختن به پروژه‌های عمرانی را نمی‌دهد.


فرزانه، سرپرست سابق دانشگاه آزاد زمستان سال گذشته در گفت و گویی  اظهار کرده بود: این بیمارستان در حال حاضر 98‌درصد پیشرفت دارد و با اختصاص 2‌میلیارد تومان از سازمان مرکزی دانشگاه آزاد تا پایان فصل بهار به حد مطلوب برای افتتاح می‌رسد.

به گفته وی، این مبلغ قرار بود صرف ساخت ساختمان همراه بیمار و ایستگاه پرستاری شود و مابقی جزئیات که نقش مهمی در ساختمان بیمارستان ندارد، به تدریج ساخته شوند.


وی در همان مصاحبه گفت: سرپرست دانشگاه آزاد کازرون البته بر این نکته تاکید دارد که وظیفه دانشگاه تنها تکمیل ساختمان و فضای فیزیکی بیمارستان است اما تجهیز بیمارستان از جمله تهیه دستگاه‌های مورد نیاز و تجهیز اتاق عمل به عهده دانشگاه علوم پزشکی شیراز است.

 

اخبار مرتبط:

موافق: 3219
مخالف: 2014

کازرون خبر پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد را منتشر نخواهد کرد . لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید. توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائیدچندرسانه ای