// // اخبار-مهاجمان به قوه قضائیه میخواهندمسیر فساد دست درازی به بیت المال باز شود
شرح خبر

امام جمعه بالاده:

مهاجمان به قوه قضائیه میخواهندمسیر فساد دست درازی به بیت المال باز شود

خبرنگار :
۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳:۴۸
کد مطلب : 9169
204

قطعاً همانها كه قوه قضائيه را مورد تهاجم قرار مى ‏دهند تا بدين ‏سان مسير فساد و دست‏ يازى به بيت ‏المال مسلمين را در كنار بازگذاردن دست عوامل نا امنى و نفوذ موريانه‏ ها در پيكره فرهنگ، اقتصاد، سياست و مديريت كشور فراهم مى‏ سازند.

به گزارش "کازرون خبر"، حجت الاسلام حسینعلی بهرامی، امام جمعه بالاده در خطبه های نماز جمعه این شهر در هفته جاری 21/07/96 به تبیین نقش مهم حضرت زينب(س) و كاروان اسراى آل الله‏ در شكست جنگ نرم يزيديان‏ پرداخت.
 
 وی اظهار داشت:

*الف: همزمان مراقب گرگها و موريانه ‏ها باشيم‏

قال الله تعالى: «يُريدُونَ لِيُطْفِؤُا نُورَ اللَّهِ بِأَفْواهِهِمْ وَ اللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَ لَوْ كَرِهَ الْكافِرُون‏»(صف، ۸) مى‏ خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش كنند و حال آن‏كه خدا -گرچه كافران را ناخوش اُفتد- نور خود را كامل خواهد گردانيد.

گرگها وقتى حمله مى ‏كنند، زوزه مى‏كشند و با صداى بلند حمله مى ‏كنند و لذا فرصتى براى واكنش خواهد بود (فرار يا مقاومت) اما موريانه ‏ها چون هجوم آورند اولاً پنهان و ناپيدا هستند و از درون، زمينه را براى هجوم مى ‏يابند
 و ثانياً بى‏ سروصدا و به نرمى بافتشان به جان داشته‏ ها و سرمايه‏ ها مى ‏افتند.

ايستادگى در مقابل گرگها شجاعت مى‏ خواهد و آمادگى و دفع خطر موريانه ‏ها، بصيرت و رصد و پيشگيرى!
گرگها معمولاً در كمين فرصتها هستند تا با هزينه و ضربه كمترى، شكارشان را بدام اندازند و موريانه ‏ها به‏ صورتى نرم و مرموز از درون، سستى و ضعف را به همراه آورده و سرطان‏ گونه، موجود زنده را در معرض مرگ و نابودى قرار مى ‏دهند.
بنابراين دو عنصر:

1. «ايستادگى و مقاومت» با نگاه به گرگهاى در كمين نشسته و آماده تهاجم به‏ عنوان دشمنان بيرونى
2. «بصيرت و هشيارى» با عنايت به شرايط داخلى و ضعف‏ ها و آسيبهاى مرموز درونى، در جهت حيات يك موجود زنده و پويا به‏ طور همزمان لازم و ضرورى است.

چه آن‏كه گاهى يك درخت تنومند و ذى‏ ثمر از ناحيه تهاجم آفتهاى بيرونى در معرض بى‏خاصيتى و نابودى قرار مى‏گيرد و گاهى كرمهايى از درون درخت، سلامت و آرامش آن‏را به مخاطره مى ‏اندازد.

گرگ البته ذاتش گرگى است و مشخصه و ويژگى ‏اش تهاجم وحشيانه و بى ‏رحمانه است كه اگر به قول پروين اعتصامى در قصيده (گرگ و شبانش)، گله گوسفند بى‏ چوپان و يا چوپان خواب رفته ببيند و ندرد، گرگ نيست ولی موريانه كه از مصاديق روشن نرم‏تنان است، روزنه نفوذى به درون پيدا مى ‏كند و به ‏طور پنهان و نامرئى، مغز و باطن يك بنا و يا هدف ذى ‏قيمت را پودر مى‏ سازد.

 

اخبار مرتبط:

موافق: 3219
مخالف: 2014

کازرون خبر پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد را منتشر نخواهد کرد . لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید. توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائیدچندرسانه ای