شرح خبر

معاون صندوق کارآفرینی امید در شهرستان کازرون اعلام کرد

تسهیلات تا سقف دو میلیارد به طرح‌های اشتغالزا پرداخت می شود

خبرنگار :
۸ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۸:۳۲
کد مطلب : 9499
204

با اختصاص تسهیلات ارزان که در اختیار روستاییان قرار می‌گیرد امیدواریم شاهد رونق کسب و کار در این روستای هدف گردشگری باشیم.

به گزارش "کازرون خبر"، علی اصحابی، معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید کشور بعدازظهرامروز در جلسه طرح ملی روستای بدون بیکار  که با هدف بررسی و ظرفیت‌سنجی روستای تاریخی، گردشگری، توریستی دوسیران بخش کوهمره نودان شهرستان کازرون برگزار شد، اظهار داشت: با اختصاص تسهیلات ارزان که در اختیار روستاییان قرار می‌گیرد امیدواریم شاهد رونق کسب و کار در این روستای هدف گردشگری باشیم.

وی گفت: در روستاها پرداخت تسهیلات تا سقف 2 میلیارد تومان با بهره 6 درصد برای طرح‌های اشتغالزا صورت می‌گیرد.

 معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید کشور با اشاره به توجه دولت به اشتغال روستایی، گفت:  با ظرفیت‌های مناسبی که در روستای دوسیران در بخش گردشگری، کشاورزی، گیاهان‌دارویی برای توسعه کسب و کار محلی وجود دارد می‌توان اشتغال پایدار برای جوانان این روستا ایجاد کر.

اصحابی از پرداخت تسهیلات تا سقف 2 میلیارد تومان با بهره 6 درصد برای طرح‌های اشتغالزا در روستاها خبرداد و افزود: اگر تعاونی‌ها در بخش صنایع، فراوری، بسته‌بندی و تولید انجیر که می‌تواند یک ارزش افزوده خوبی برای اقتصاد منطقه ایجاد کند ورود کنند، حتماً حمایت مالی  می‌شوند.

معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید کشور با ابراز امیدواری از مشارکت مردم به عنوان عنصر اصلی تحول اقتصادی منطقه تاکید کرد: با چنین کاری شاهد تحول در واحدهای تولیدی  خواهیم بود.

سید کمال علوی، فرماندار کازرون نیز در این مراسم با بیان اینکه روستای دوسیران، روستای هدف گردشگری شهرستان کازرون است، اظهارکرد: این روستا با قابلیت و  پتانسیل‌های گردشگری مثل چهارسفه‌ها و شیرهای‌سنگی و در زمینه کشاورزی با تولید انجیر در حدود 3هزار تن یکی از روستاهای نمونه شهرستان کازرون است.

علوی گفت: مسوولان در راستای طرح ملی روستای بدون بیکار به بررسی بوم‌گردی، صنایع تبدیلی، تولیدی، بسته‌بندی و فراوری محصول انجیر روستای دوسیران شهرستان کازرون برای ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت پرداختند که  امیدواریم به بزودی شاهد نتایج مثبت این طرح باشیم.

وی بیشترین مشکل روستای دوسیران را آب دانست و افزود: آب در اولویت کار ما است و همچنین برای دسترسی مردم به باغ‌های خود که در ارتفاعات قرار دارند می‌توان در جلوگیری از مهاجرت و رونق تولید کمک شایانی انجام شود.

اخبار مرتبط:

موافق: 3219
مخالف: 2014

کازرون خبر پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد را منتشر نخواهد کرد . لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید. توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائیدچندرسانه ای