// // اخبار-مانور زلزله در قائمیه برگزار شد + تصاویر
شرح خبر

همزمان با سراسر کشور

مانور زلزله در قائمیه برگزار شد + تصاویر

خبرنگار :
۱۰ آذر ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۳:۴۳
کد مطلب : 9515
204

مانور زلزله هم‌زمان با مدارس کل کشور، مدارس منطقه قائمیه در حالی با حضور مسئولان آموزش‌وپرورش، ، آتش‌نشانی امداد و نجات برگزار شد که دانش آموزان در این مانور، با نحوه امدادرسانی، پناه گیری درست، شناخت مکان امن و ایمنی غیر سازه‌ای آشنا شدند.

به گزارش "کازرون خبر"،  مانور زلزله هم‌زمان با مدارس کل کشور، مدارس منطقه قائمیه در حالی با حضور مسئولان آموزش‌وپرورش، ، آتش‌نشانی امداد و نجات برگزار شد که دانش آموزان در این مانور، با نحوه امدادرسانی، پناه گیری درست، شناخت مکان امن و ایمنی غیر سازه‌ای آشنا شدند.

 

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره درباره این مانور، گفت: زلزله از آیات الهی و از نشانه های قدرت خداوند است که باید باعث تفکر در این آیات شود . به قدرت خداوند پی ببریم ودر برابر آن خاضع و خاشع باشیم . 

 

حجت اله حسنی گفت: از آنجایی که کشور عزیز ما ایران در کمربند زلزله واقع شده است و هر چند سال یکبار شاهد یک زلزله ویرانگر در اقصی نقاط کشورمان هستیم لذا باید برای مقابله با این پدیده طبیعی –الهی تدابیر لازم اندیشیده شود .

 

وی گفت: اگرما آموزش های لازم برای مقابله با زلزله راببینیم و آگاهی کافی داشته باشیم . می توانیم خسارت های مالی و جانی ناشی از زلزله رابه حداقل برسانیم . اولین اقدام مادربرابر این حادثه حفظ خونسردی کامل در موقع وقوع است . در مدرسه به دلیل ازدحام و جمعیت فرصت فرار از زلزله رانداریم لذا پس از حفظ خونسردی در موقعیتی که قرار داریم بهترین نقطه رابرای پناهگیری انتخاب می کنیم . 

 

حسنی در خصوص پناه گیری در مواقع زلزله گفت: دور از پنجره و شیشه ها ودرزاوایه و یا زیر میزها قرار می گیریم تا از ریزش آوار ساختمان حداقل آسیب را ببینیم شعار مانور زلزله امسال ((مدرسه ایمن و جامعه تاب آور ))است . و ماباید با آمادگی کامل و آموزش های جامع ایمنی مدرسه خود رابالا ببریم تا مثل جوامع پیشرفته شاهد یک جامعه مقاوم و تاب آور در مقابل زلزله باشیم . فراموش نکنیم که خودمان را هم باید برای مقابله با زلزله روز قیامت که شدید ترین زلزله است آماده کنیم . کسانی از زلزله روز قیامت در امان هستند که اهل عمل صالح و تقوا و انجام تکالیف الهی و فرائض دینی باشند . 

خبرنگار: راه علی طاهری

اخبار مرتبط:

موافق: 3219
مخالف: 2014

کازرون خبر پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد را منتشر نخواهد کرد . لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید. توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائیدچندرسانه ای