// // اخبار-برگزاری همایش آموزش و پیشگیری از ایدز در دانشگاه آزاد کازرون
شرح خبر

با همت انجمن علمی دانشجویی بهداشت عمومی واحد کازرون

برگزاری همایش آموزش و پیشگیری از ایدز در دانشگاه آزاد کازرون

خبرنگار :
۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۷:۵۱
کد مطلب : 9552
204

همایش آموزش و پیشگیری از بیماری ایدز به مناسبت روز جهانی ایدز و هفته اطلاع رسانی HIV با همت انجمن علمی دانشجویی بهداشت عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون و با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون برگزار شد.

به گزارش "کازرون خبر"، همایش آموزش و پیشگیری از بیماری ایدز به مناسبت روز جهانی ایدز و هفته اطلاع رسانی HIV با همت انجمن علمی دانشجویی بهداشت عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون و با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون برگزار شد.


محمد بهرامی مسئول انجمن علمی دانشجویی بهداشت عمومی واحد کازرون با تاکید برلزوم آموزش بهداشت با استفاده از روش های  نوین و جدید بیان کرد: «علی رغم همه ی تلاش ها در زمینه  HIV  باز شاهد ادامه رفتارهای پر خطر هستیم، که شاید در این خصوص روش اطلاع رسانی و آگهی بخشی کافی و مناسب  نیست و باید روش های نو را  دراین زمینه خلق کرد.»
مسئول آموزش بهورزی شهرستان با رویکرد آموزشاین بیمار  اظهار داشت: « بیماری HIVیک نوع بیماری عفونی است و قابل کنترل است و مانند سایر بیماری های عفونی دیگر و آخرین مرحله آن ایدز است که با کنترل و مراقبت می توان از بروز ایدز پیشگیری کرد.»


مسعود شیبانی راه های انتقال بیماری و روشهای کنترل و پیشگیری از آن نکاتی را بیان کردند: «کسانی که یک بار رفتار جنسی حتی در چارچوب خانواده داشته اند بهتر است تست HIV را انجام  دهند، و ترس از این بیماری باعث پنهان شدن و گسترش بیشتر آن در جامعه می شود.»
کشفی رئیس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز که به همراه هیات ارزیابی رشته بهداشت عمومی در همایش حضور داشتند درمورد اهمیت وکاربرد رشته بهداشت عمومی سخنرانی وخواهان تلاش و فعالیت بیشتر رشته بهداشت درراستای کنترل و مهار کرد ن بیماریهای خطر ساز شدند.

 

اخبار مرتبط:

موافق: 3219
مخالف: 2014

کازرون خبر پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد را منتشر نخواهد کرد . لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید. توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائیدچندرسانه ای