// // اخبار-ماجرای میراث فرهنگی کازرون و سرکه هفت ساله
شرح خبر

ماجرای میراث فرهنگی کازرون و سرکه هفت ساله

خبرنگار :
۲۲ دي ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۴:۴۵
کد مطلب : 9875
204

متاسفانه در ادارات و مراکز دولتی، مدیران بیشتر در انتظار اختصاص بودجه هستند و تلاش های مختلف از جمله چانه زنی و تبیین اهمیت پروژه ها ‏برای استفاده از ظرفیت های مردمی، سرمایه گذاران، خیرین کمتر دیده می شود.

- مردی نزد ملانصرالدین رفت و گفت : سرکه ی هفت ساله داری؟

+ ملا جواب داد : دارم .

- مرد با خوشحالی گفت : پس کمی به من بده .

+ ملا خندید وگفت: اگر می دادم که هفت ساله نمی شد .

این داستان را "سعید"، مخاطب کازرون خبر در وصف میراث فرهنگی کازرون ذکر کرده است.

سعید می گوید: "مدرسه سید سلام‌اله در خیابان امام خمینی(ره) و روبروی فروشگاه رفاه معماری سنتی و دست نخورده‌ای داشت.

اما وقتی به میراث فرهنگی گفتم که تلاش کنید این بنا حفظ شود پاسخ دادند؛ میراث فرهنگی بناهایی با قدمت 130 سال به بالا را حفظ می‌کند.

خوب اگر مدرسه سید سلام اله را حفظ میکردند، با گذر زمان 130 ساله میشد، مثل سرکه ملا"

خبرنگار "کازرون خبر" در روزهایی که قرار بود مدرسه سید سلام اله تخریب شود، جهت مصاحبه به اداره میراث فرهنگی و گردشگری کازرون مراجعه کرد و در این رابطه از مسئولان اداره سوال کرد.

محمودی، روابط عمومی این اداره در این باره گفت: سازمان میراث فرهنگی وضعیت مالی خوبی ندارد. متاسفانه توان مالی برای خرید این بناها از مالکان تخصیص نمی یابد.

کازرون خبر: متاسفانه در ادارات و مراکز دولتی، مدیران بیشتر در انتظار اختصاص بودجه هستند و تلاش های مختلف از جمله چانه زنی و تبیین اهمیت پروژه ها ‏برای استفاده از ظرفیت های مردمی، سرمایه گذاران، خیرین کمتر دیده می شود.

اخبار مرتبط:

موافق: 3219
مخالف: 2014

کازرون خبر پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد را منتشر نخواهد کرد . لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید. توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائیدچندرسانه ای