// // اخبار- تشریح محورهای لایحه بودجه 97 شیراز تا تجمع اعتراضی معلمان بازنشسته
شرح خبر

گزارش فارس از صحن شورای شهر شیراز:

تشریح محورهای لایحه بودجه 97 شیراز تا تجمع اعتراضی معلمان بازنشسته

خبرنگار :
۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۶:۱۰
کد مطلب : 9987
204

صحن شورای شهر شیراز که امروز میزبان شهردار شیراز برای ارائه لایحه بودجه 97 بود با حواشی از جمله تجمع اعتراضی معلمان بازنشسته و تعدادی از کارمندان شهرداری شیراز همراه شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، عصر امروز لایحه بودجه سال ۹۷ در پنج محور فرهنگی، اقتصادی، زیست‌محیطی، کالبدی و مدیریتی توسط شهردار شیراز به شورای شهر تقدیم شد که از مهم‌ترین راهبردهای فرهنگی آن تقویت هویت تاریخی فرهنگی شیراز، کمک به بازشناسی ارزش‌های فرهنگی شهر، حمایت و توسعه ورزش و تفریح برای تقویت نشاط در شهر، توسعه سرمایه اجتماعی و کمک به تقویت بنیان خانواده در بین شهروندان است.

مهم‌ترین راهبردهای اقتصادی نیز بسترسازی برای سرمایه‌گذاری، معرفی جاذبه‌های گردشگری شیراز در کشورهای هدف، تأمین منابع مالی پایدار برای شهر و کاهش وابستگی به درآمدهای ساختمانی، اصلاح نظام مالی شهرداری با تأکید بر بودجه‌ریزی عملیاتی و تعادل بین منابع درآمد – هزینه بود.

استانداردسازی و ایمن‌سازی فضاهای شهری، کاهش منابع آلاینده و حرکت به سمت توسعه پایدار، حفظ و احیای باغات سطح شهر، مدرنیزه کردن و بهبود مدیریت پسماند، مدیریت بهینه هرز آب‌ها نیز از مهم‌ترین راهبردهای زیست‌محیطی و زیباسازی و هویت بخشی به مبلمان و عناصر شهری با رویکرد معماری ایرانی اسلامی، ساماندهی پهنه‌های مسئله‌دار شهر، توسعه سیستم حمل‌ونقل عمومی مهم‌ترین محورهای کالبدی عنوان شد.

شهردار شیراز مهم‌ترین محورهای مدیریت را توجه به اصل شفافیت در کلیه اقدامات و قراردادها، تقویت و ایجاد زیرساخت‌های دولت الکترونیک دانست.

از حواشی این جلسه، تجمع برخی از معلمان بازنشسته در ساختمان شورای شهر شیراز به دلیل عدم واگذاری زمین توسط شهرداری شیراز بود، زمین مذکور در محله‌ی قصر قمشه واقع است که تعاونی آموزش‌وپرورش 20 سال پیش با هزینه‌های 400 هزار تومان به بالا برای ساخت‌وساز مسکن به معلمان واگذار کرده است.

طبق گفته‌های این معلمان معترض که برخی‌هایشان مستأجر نیز بودند، شهرداری به دلیل واگذاری خلاف قانون این زمین برای ساخت‌وساز و تبدیل آن به منطقه گردشگری از ارائه سند به معلمان خودداری کرده است.

تعدادی از کارمندان شهرداری شیراز نیز در کنار تجمع کنندگان، منتظر حضور شهردار یا یکی از اعضای شورای شهر شیراز بودند تا پاسخی برای سؤالات و مطالبات آن‌ها باشند.

یکی از این کارمندان در گفت‌وگو با خبرنگار ما بیان کرد: مشکل ما اشتغال و نحوه قرارداد با شهرداری شیراز است، ما را به‌عنوان نیروهای حجمی لحاظ می‌کنند در حالی‌ که نیروهای حجمی طبق قانون اداره کار و قانون مصوب کشوری به نیروهای متخصص تعلق نمی‌گیرد.

وی ادامه داد: ما هرکداممان با مدرک لیسانس و فوق‌لیسانس چندین سال در شهرداری شیراز کار کردیم اما برای ما عدم نیاز اعلام می‌کنند، اعتراضمان را به هرکسی که می‌گوییم در پاسخ می‌گوید شهرداری شیراز 4 هزار نیروی مازاد دارد.

این کارمند افزود: در حال حاضر در شهرداری شیراز کسانی مشغول به کار هستند که نه رشته تخصصی‌شان بوده و نه صلاحیت و تحصیلات کافی دارند و فقط با رابطه پشت میز نشستند، من که 10 سال سابقه کار دارم را نمی‌خواهند اما نیروی خودشان که تازه یک سال است آمده و کار بلد نیست و من باید آموزشش بدهم را، نگه می‌دارند.

وی تصریح کرد: فردی که متولد 76 است چه تخصصی دارد که در حال حاضر در شهرداری شیراز مشغول به فعالیت است، می‌گویند شهرداری پول ندارد حقوق کارمندانش را بدهد و پروژه‌های نیمه‌تمام را پایان دهد، خب همین نیروهای نالایق علت این مسائل و پیشرفت نکردن شهر هستند.

این کارمند خاطرنشان کرد: شهرداری از شرکت خصوصی به ازای هر یک نفر ما 3 و نیم میلیون تومان حقوق می‌گیرد ولی به من ‌بعد از 5 ماه 800 هزار تومان حقوق می‌دهد.

اخبار مرتبط:

موافق: 3219
مخالف: 2014

کازرون خبر پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد را منتشر نخواهد کرد . لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید. توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائیدچندرسانه ای